Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

O blogu

Proč Snídaně v parfumerii? Protože všichni potřebujeme místo, kam nepatří starosti, kde se dá snít a kde může být všechno jen lepší a krášnější než dřív. A protože už je také načase říct, že krása není povrchní, krása je potěšení pro duši a požitek pro smysly. Harmonie kultivovaného ducha i těla kdysi bývala evropským ideálem, než naše civilizace zúžila hodnoty na vnitřní a co zůstalo vně těla, začala považovat za povrchní.

Sama s tím mám bohaté osobní zkušenosti, nalíčená a s upravenými nehty můžu na pracovních akcích vždy očekávat pár degradujících pohledů, jakoby vnější úprava něco vypovídala o IQ a odborných znalostech.

I to byl jeden z popudů, proč jsem se rozhodla založit tento blog. Chtěla bych aspoň maličko přispět k jinému pohledu na kosmetiku a povýšit ji z užitkového zboží do kategorie estetiky. Díky líčení, úpravě nehtů nebo používáním parfémů můžeme vnímat a vytvářet krásu a harmonii, tedy pokoušet se v malém o totéž, co v nesrovnatelně větším měřítku dělá sama příroda. I když zdaleka nemáme k dispozici tolik tvůrčích prostředků, je kosmetika něčím, s čím si můžeme hrát a dělat si radost za každého obyčejného dne.

4 comments on “O blogu

 1. Vanda
  9.4.2016

  Hledám oblečení 30. léta a „vypadl“ na mne Váš blog. Úžasně napsané, úžasně popsané, vysvětlené. Možná mě to celé chytlo ještě víc o to, že jste veterinářka. Se zvířaty mám také co do činění a móda je mé druhé já, i když je na úrovni hobby. Blogovat už nějak nestíhám, ale jinak jsem stále stejná. Přeji mnoho štěstí. Vanda

  Liked by 1 osoba

  • Vando, hádám, že jste nás objevila přes článek o lakování nehtů ve 30. letech. Moc vám děkuji za krásný kompliment, kterého si speciálně od vás jako od blogerky velmi cením. Snídani v parfumerii patří velká část mého srdce a snad právě to je na blogu znát.
   Jsem ráda, že jsem díky vaší reakci objevila váš blog. Chtěla bych vám popřát, abyste měla dostatek času na to, co vás baví.

   To se mi líbí

 2. marie čapkova
  3.11.2018

  Skvěký Blog .. Díky! ..

  Liked by 2 people

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: