Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

O mně

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJmenuji se Kateřina Pavelcová. Vystudovala jsem veterinární lékařství, kvůli lásce ke zvířatům, ale kvůli ní jsem se také rozhodla raději dělat něco jiného. Věnuji se nyní biomedicínskému výzkumu, což mě hodně baví.

Parfémy ale i další kosmetiku beru jako určitý druh umění, více si o tom můžete přečíst na stránce O blogu.

Nevěřím na „signature“ vůni. Vždyť na světě je tolik krásných vůní… Tolik, že nemůže být člověk, který by všechny vyzkoušel.

Signature parfém tedy nemám, zato mám dvě nejoblíbenější parfémové značky:

  • Lubin – začalo to shlédnutím skvěle natočeného dokumentu o práci parfumérů na vůních Korrigan a Akkad, pokračovalo to nedočkavým vyhlížením pošťáka se vzorky těchto vůní. Má parfémová polička se nyní pyšní flakonem Korrigan a Black Jade.
  • YS UZAC – stačilo se setkat s milým parfumérem a nechat si od něj vyprávět o vůních a rovnou je zkoušet. Přečíst si o tom můžete zde.

Moje vášeň pro laky na nehty pravděpodobně souvisí s tím, že jsem vždycky  měla ráda barvičky, třpytky a lesklé věci. Navíc je pro mě lakování nehtů skvělý relax.

Moje další láska, vlastn+ dv+ lásky, Máša a Líza

Moje další láska, vlastně dvě lásky, Máša a Líza

 

V srpnu 2016 přibyla k naší šeltii Máše fenka německého špice Kazi.

V srpnu 2016 přibylo k šeltii Máše další psí zlatíčko – fenka německého špice Kazi

 

Kazi

 

Spoluautorka: Dzona

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVlastním jménem Lenka Korandová, povoláním redaktorka. Prošla jsem tiskovou agenturou i tištěnými médii, několik posledních let jsem šéfredaktorkou měsíčníku Paní domu. Tam se zabývám především tématy kolem zdraví a tipy pro bydlení. Baví mě to.

  • Pro blog především fotím. Začalo to první pokusnou fotkou v Katčiných „lakovacích“ začátcích a už jsem u toho zůstala, zachycena drápkem nejasností, jak to udělat, aby dobře vypadaly jak lakované plošky nehtů, tak kůže. Od té doby jsem bohatší o znalosti ze dvou fotokurzů, makroobjektiv a teleobjektiv (který je mi k ničemu), sadu filtrů (bez polarizačního povrch kůže s laky nesjednotíte) a program, kterým na počítači dotáhnu, kde Katce ujela jinak hodně šikovná ruka.
  • Na blogu najdete také pár mých parfémových recenzí, záměrně vybírám především vůně v našich krajích dostupné. V počítači mám databázi svých zkoušení nikových značek, ale ze zkušenosti vím, že si všichni raději čteme o tom, co známe, ne o parfémech, které nezná ani Fragrantica.
  • Mám hlubokou úctu před všemi vyškolenými parfuméry, neboť na rozdíl od nás recenzentů poznají nejen ty složky, které uvádí internet. Obdivuju vytrvalost, s níž na parfému pracují rok i dva a nenapadlo by mě takovou práci v pár řádcích textu shodit. Spíš se snažím rozluštit, co si ty celé ty měsíce nad vůní představovali.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: