Ačkoliv má Rasheeqa typický arabský flakonek, samotný obsah jako by pocházel spíš z dílny odněkud ve Francii. Pokud byste ji náhodou na někom ucítili, tak byste nejspíš tipovali, že to může být něco z exkluzivní řady Chanelu, starý Caron či Guerlain, zkrátka nejspíš nějaká vintage klasika. Netušila jsem, že Rasheeqa tak překvapí, jelikož její popis splýval s tisíci dalšími orientálními parfémy – podle Swiss Arabian to má být květinová vůně pro elegantní ženu. Napověděly mi ale nespokojené komentáře na internetu, podle kterých je Rasheeqa „moc intenzivní a nemoderní“ a „jedině tak pro babičku do divadla“. V překladu, pro nás perfumisty rozhodně k vyzkoušení.
Kouzlo parfému spočívá v unikátním zeleném nahořklém akordu, který vytváří dojem nadýchaných polštářků mechu. Jsou měkoučké a huňaté, ale zároveň i příjemně škrablavé, což přináší jisté napětí, takže Rasheeqa ani při stém nošení nenudí. Přemýšlela jsem, jestli už jsem někdy tento akord v nějakém parfému cítila. Částečně připomíná mousse de saxe, ale ten je komplikovanější, sušší a sladší a hlavně vytváří jinou atmosféru. Navíc větvičník v Rasheece zřejmě nebude. Jinou asociací jsou aldehydové kreace typu Chanel No 22 nebo Rive Gauche, ale ty jsou zase plošší a poněkud odtažité. Rasheeqa je oproti nim jednoznačně vřelou vůní. Každopádně, ať už byl unikátní akord vlastním nápadem arabského parfuméra nebo jen variací nějaké předlohy, jde tak jako tak o mistrovské dílo.
Ze zeleného akordu vystupují do popředí květinové a mýdlové aldehydy a také bergamot. Výrazná je růže, která se střídavě schovává a objevuje, podobně jako sluníčko, když je polojasno. Vespod kompozice je dřevo a někde na okraji bílé květiny, hlavně konvalinky a jasmín. Jsou však jen jakýmsi doplňkem, jelikož charakter vůně jednoznačně určuje ona unikátní zeleň. Výdrž je nekonečná a z oblečení se stejně jako mnohé další parfémové oleje dostává těžko i při praní s vyvářkou.
Nejnovější komentáře