Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Parfum d’Empire Salute: Vzpomínka na Hildu

Přesněji na Hilde Soliani, Italku, které pod rukama vyrůstají vůně jako tři dé animace, s plastickou stopou místa a zážitku. Tak živé, jako by se daly osahat, ochutnat a vycucat z nich emoce. Je úplně jedno, že s Hilde Soliani její vzpomínky nesdílíte, protože vás zavalí takovou sílou dojmů, že se budete muset zastavit, očuchávat a přemýšlet. Míchá si totiž ingredience po svém, přitom jí z toho nevycházejí ztřeštěnosti. Její vůně jsou jen jaksi barevnější, malebnější a naléhavější. Nemusíte vědět, co znamená Bel Antonio, ale ve směsi ušlechtilého lakovaného dřeva a dýmkového tabáku ucítíte to dětské zbožňování malé holčičky, když přijde za tatínkem do divadla, kde pracuje a kde mu říkají Krásný Antonio. Tatínkovi věnovala ještě jednu vůni, ale váže ke vzpomínce mnohem pozdější a poslední. Tu změnila v šustění andělských křídel ze suchých listů orobince zapudrovaných pylem a vytvořila hluboce meditativní a současně chyprově elegantní vůni, ideální k návštěvě varhanních koncertů. V Caffe Delle Vergini zase smíchala vůni hutného italského pressa s inkoustem na chladném papíru ranních novin a vykouzlila chvilku pohody před začátkem rušného dne. Zkrátka Hilde Soliani je kouzelnice a její vůně jsou unikátní, napodobovat se nedají. Přesto se Parfum d’Empire v Salute povedlo něco hodně podobného.

Foto Flickr, Juan Ramón Martos

Jak zraje šumivé víno

Salute samozřejmě znamená Na zdraví! Onen přípitek je podle popisu na webu značky korsické víno, ale v širším smyslu má být parfém poctou korsickému vinařství, proto jsou ve vůni i zemité tóny. Marc-Antoine Corticchiato, který mimochodem pro Parfum d’Empire vytvořil celkem dvanáct vůní, k tomu dodává, že využil vzpomínky z dětství, kdy si jeho dědeček vyráběl vlastní víno a nechával ho zrát ve sklepě, odtud onen zemitý podklad v Salute. V celkovém dojmu nepřevažuje. Vůně je především perlivě rozjařená a nesmírně bohatá v rozmanitosti vinných aromat od navinule květinových, přes oříškově dřevitá až po mech u kořenů.

Podíl andělů

Trochu překvapivý nádech lískových oříšků je nejsilnější zhruba první hodinu. Kde se tam vzal, vysvětluje složení vůně. Marc-Antoine Corticchiato tam uvádí vinné kaly. Vinařské weby k tomu laikům vysvětlují, že kaly vytvářejí odumřelé kvasinky, které klesnou ke dnu a tam dál při zrání víno obohacují aromaty. U šumivých vín to může být právě oříškový tón. V Salute se spojuje s příjemně kořeněným a rozleželým dřevem. Teprve postupně začnou na povrch intenzivněji vyplouvat čerstvější části révy, rozdrcené listy a kvasící hrozny. Vůně se začne nadlehčovat, k čemuž její autor podotýká, že vzdušností chtěl zaznamenat i podíl andělů na výrobě vína. Použil k tomu složky nenápadné jako kosatec a pižmo a nechal je jen citlivě prostoupit tuhým vinným materiálem. Tak si vůně pomalu zraje, neztrácí přitom na bohatosti, jen na intenzitě, což je to jediné, co se jí dá vyčítat. Zato zážitek, který poskytuje, je mimořádný. Takový solianovský.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: