Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Maitre Parfumeur et Gantier Or des Indes: Veselé kadidlo

Kadidlo nemusí být vždy klidné, vážné a meditující, když se mu zachce, umí i jiné polohy. Jedna z nich se ukazuje v Or des Indes, kde sice kadidlo není hlavní složkou, ale v určité fázi převáží nad ostatními, aniž by přitom vychýlilo vůni z její veselé nálady. Veselost pramení z jistého požitkářství a bezstarostnosti, ačkoli Or des Indes stylově připomíná majestátní Shalimar. Ještě bližší podobu vykazuje s méně známou Chantilly. S tou přišel v roce 1941 Houbigant, ale dnes se prodává pod značkou Dana. V porovnání se Shalimarem je hřejivější a milejší, stejně jako Or des Indes.

 

Foto: Maitre Parfumeur et Gantier

 

V Or des Indes se střídají dva základní proudy, které vystupují v popředí v závislosti na fázi vývoje vůně, ale i podle aktuální teploty či vlhkosti kůže. Hned po nástřiku převládne bergamot a citron, které společně vytvářejí iluzi bublinek šampaňského. Druhým proudem je už zmíněné veselé kadidlo podporované směsí různých zlatavých pryskyřic s ambrou. Příjemně hřejí, jako by nachytaly teplo ze sluníčka. Podle webu Maitre Parfumeur et Gantier má tato pryskyřičná záře představovat sárí tkaná zlatými nitěmi v palácích mahárádžů.

 

Foto: Flickr, Elton Harding

 

Prostor mezi oběma hlavními proudy vyplňuje volně rozptýlená vrstva. Je pudrově vanilková a nese v sobě odlesky kosatce, růže a levandule. Hravě se spojuje se složkami z obou větví, čímž podtrhuje jejich krásu, ale nepřehlušuje je. Or des Indes je okouzlující orientální vůně, která díky své veselé náladě a bublinkám šampaňského nedovede působit hutně, i když obsahuje mimořádnou dávku pryskyřic.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: