Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Goldfield & Banks Velvet Splendour: Ne, to není Caron!

O Caronu také nepadla nikde ani zmínka. Naopak, značka se zřetelně profiluje jako mimoevropská a Austrálii jakožto kontinent svého původu si připisuje k názvu. O Velvet Splendour to platí ještě víc, podle popisu na webu má značky vonět, jako když oběma rukama sevřete obrovský pugét kvetoucí australské akácie a vrazíte do ní nos. Takže jakýpak Caron. Jenže… Vůně sama vypovídá něco jiného. Třeba že má výrazově blízko k Acasiose a Farnesianě a že by vedle nich klidně mohla stát jako třetí variace na akácii v caronském stylu. Nic na tom nemění fakt, že akácii mezi složkami nenajdete, není to podstatné, postrádá ji nakonec i Acaciosa, ačkoli je pečlivě vyváženým portrétem vůně kvetoucích žlutých pomponků. Stejně tak si autor Velvet Splendour, Holanďan Wessel-Jan Koss pracující pro Firmenich, vystačil s jinými surovinami, když skládal poklonu australské akácii. Co je ale ještě zajímavější, dal jí vintage charakter typický právě pro Caron.

 

Mimoza v historické reklamě. Zdroje se jen neshodují, co vlastně modelka propaguje – zda večerní šaty nebo saponát Johnson & Johnson, který byl novinkou v roce 1957. Nehledě na původ ovšem obrázek použil i australský web The Advertiser k článku o historii Národního dne mimozy. Protinožci ho slaví 1. září, kdy mají jaro.

 

Jak je to s akácií

Jak je to vlastně s akácií? Trochu zamotané. Takže stručně a přehledně: K parfumérským účelům se využívají extrakty pouze dvou druhů jinak velmi početného rodu, a to akácie Farnesovy (Acacia farnesiana) a akácie sivozelené (Acacia dealbata). Olfaktorický rozdíl mezi nimi není veliký, v obou případech jde v mírných odchylkách o nektarově sladkou ovocně květinovou vůni obalenou pudrovým pylem. Kvůli odchylkám se různě označují získané ingredience. To, čemu se říká mimoza, je extrakt z akácie sivozelené, která má o něco jemnější charakter a v její pudrovosti je cítit mandlový nádech. Tou druhou pak je cassie z akácie Farnesovy (nikoli cassia, to je pro větší zmatek anglický název extraktu skořice). Oproti mimoze je cassie pronikavější, medově sladká a v květinových nuancích nese znatelnou připomínku fialek. Každopádně složitost profilu vůně akácie skýtá praktickou možnost poskládat ji z jiných ingrediencí a podtrhnout tu či onu její vlastnost, pudr ladit do sladké nevinnosti nebo tělesné smyslnosti, zvýraznit tu šťavnaté ovocné tóny, jinde zas květinové.

 

Foto Flickr, Georgie Sharp

 

Caron pod australským sluncem

Jaká tedy je australská akácie sivozelená čili mimóza? Jedním slovem výstavní. Pronikavostí se podobá spíš cassii. Míhají se v ní květinové a ovocné esence rozsekané do krátkých esencí, což jim dává jistou abstraktnost a současně chrání vůni, která se příliš nevyvíjí, před statičností. Konkrétnější a zřetelnější je především jasmín skloubený dohromady s pomerančovými květy, velmi sladká mandarinka a fajnový nektar. Prosluněnou zářivost a bujarost zařizují hediony, látka kdysi izolovaná z jasmínu. Mandlový poprašek do pylovému pudru zase přidává otočník. To vše dohromady tvoří nápadnou vystupující část vůně. Mnohem méně zřetelná, ale stejně důležitá je „neosluněná“ část akácie. Vyvažuje totiž líbivost vyvažuje zemitými esencemi kořenů, větví a trochy pryskyřic z jehličí. Vytváří tak podobný rámec pro usazení vůně, jaký na bázi zvané saský mech (více o něm zde) vystavěl Ernest Daltroff a dal tím caronským parfémů jedinečný a lehce rozpoznatelný charakter. Náhoda? Možná. Spíš ale Wessel-Jan Koss vysekl ve Velvet Splendour poklonu nejen australské takřka erbovní rostlině, ale také Caronu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: