Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Parfémové věštění: Co vás čeká v roce 2020?

Internet nabízí mnoho způsobů, jak zjistit, co přinese rok 2020. Od tradičních ročních horoskopů a výpočtů numerologů, přes předpověď Baby Vangy a Anděla z Atlantidy až k věštění meteorologického radaru. Co internet však zatím netuší, velmi pravdivé nahlédnutí do budoucnosti dovedou poskytnout parfémy.

(Předpokládám, že už jste se dnes navoněli – pokud ne, tak to jděte udělat, aniž byste zatím četli dál.)

Proč parfémové věštění funguje? Protože je založeno na tom, že 1. leden je jediným dnem, kdy si nevybíráte parfém podle momentální nálady či chutě. Vaši volbu totiž řídí sám osud / Bůh / náhoda / karma, jelikož vám tím chtějí poodhalit, co vás v novém roce čeká a nemine. A protože je parfémů nepřeberné množství, tak se osud / Bůh / náhoda / karma shodli, že určující je značka vaší vůně.

 

Parfémem jaké značky jste se dnes navoněli?

Kerosene

Neodolali jste první den roku některému z parfémů detroitské značky Kerosene? Ať už jste si vybrali Copper Skies, Broken Theories či Pretty Machine, tak budete tento rok melancholicky naladěni. Začnete se intenzivně zajímat o urbex a možná se u vás objeví nečekané poetické sklony, zvláště při pohledu na industriální krajinu.

 

Zdroj: Kerosene

 

Chanel

Po materiální stránce se vám bude dařit velmi dobře. Rok 2020 nepřinese žádné zvraty osudu a vlastně ani žádná překvapení, i když by mohla být příjemná. Budete se zkrátka moct spolehnout na své jistoty, zavedený životní styl a taky na nudu, která se s nimi přirozeně pojí.

 

Maison Francis Kurkdjian

Odhaduji, že mnoho z vás si pro tento den vybralo nějaký z parfémů, který vytvořil Francis Kurkdjian, ať už pro svou vlastní značku či pro jiné. Však také není divu, jeho parfémy jsou plné nadšení a třpytek připomínající malinké ohňostroje. Čeká vás mnoho radostných oslav, jenom pozor, abyste kvůli nim nepozapomněli na povinnosti.

 

Foto: Snídaně v parfumerii

 

Morph

Za rok si budou vaši staří kamarádi lámat hlavu, jestli jste to vůbec vy. Výrazně změníte názory i postoje. Dojde zkrátka k jakési metaMORPHose, což je mimochodem slovo, podle kterého byla italská značka Morph pojmenována. Také je možné, že vás Morfeus z Matrixu donutí vybrat si mezi modrou a červenou pilulkou. Rozhodnete se pro pravdu, nebo pro iluzi?

 

Fragonard

Že jste se první den v roce navoněli nějakou vůní od značky Fragonard, značí, že budete stále více podléhat parfémovému nadšení. Počet flakonů se vám letos minimálně zdvojnásobí, parfémové vzorečky se na vás budou doma sypat ze všech poliček a šuplíků. Budete podléhat stresu, jaké obrovské množství novinek jste zatím nestihli vyzkoušet, a navíc ke kolika legendám, které zná snad každý nováček, jste ještě neměli možnosti přičichnout.

 

Lubin

V novém roce budete muset vynaložit hodně úsilí a odvahy k dosažení vašeho cíle, ale vše nakonec dopadne naprosto úžasně. I Gilles Thévenin, majitel Lubinu, riskoval, když se rozhodl koupit a oživit tuto starou značku. Prodal tehdy prakticky vše, co měl, a jeho babička prý plakala, že musí Thévenin žít v malinkém pokojíku, kdysi určeném pro služky. Čas ukázal, že se odvážné rozhodnutí vyplatilo.

 

Zdroj: Lubin

 

La Maison de la Vanille

La Maison de la Vanille zbožňuje vanilku a i vy si v roce 2020 uvědomíte, že vlastně jen pro tu vanilku stojí za to žít. Začne to nenápadně, výrobou vlastního vanilkového extraktu. Potom si budete – jen tak pro zajímavost – prohlížet nabídky levných letů do Mexika, Indonésie či na Madagaskar. A pokud jste se dnes navoněli více jak pěti střiky parfému této značky, tak se koncem roku skutečně vydáte na cesty za vanilkou.

 

Serge Lutens

Doufám, že tu není nikdo, kdo se dnes rozhodl pro parfém od Lutense. Pokud se zde takový nešťastník přece jen najde, tak ať se třeba utěšuje pořekadlem, že vše zlé je pro něco dobré. Mysl nešťastníka totiž budou v roce 2020 zatěžovat podivné myšlenky, podobné těm, které se honí v hlavě Serge Lutense. Ten o parfému De Profundis například řekl: „Dokud žiju, žije i moje smrt. Cesta z hloubi ke slávě je pro hrdiny vždy i možnou cestou k smrti…“ Nebo: „Jistě že smrt je Žena. Její absence přivodí podivný stav vdovství. Ale krása nemůže dojít naplnění bez zločinu…“

 

Cacharel

Jedná se o jednu z nejšťastnějších voleb. I když jste se nenavoněli přímo Edenem, ale použili třeba Anais Anais či Amor Amor, tak vás stejně dary z rajské zahrady budou provázet celým rokem. Vaše sny se začnou zhmotňovat a vůbec se stanete velikým šťastlivcem.

 

Acqua di Parma

Nejspíš se vrhnete do studia italštiny, jelikož vás bude lákat italské slunce, italská kuchyně, italské filmy a vůbec celý italský životní styl. Možná potkáte i svého Itala nebo Italku a odstěhujete se někam poblíž Parmy. Budete tam zkoušet i další skvělé italské značky, jako je Eau d’Italie, Hilde Soliani či Carthusia, ale Acqua di Parma stejně zůstane vaší nejoblíbenější.

 

Zdroj: Acqua di Parma

 

Comme des Garcons

Je možné, že se v roce 2020 stanete módní ikonou. Nejspíš si na sebe začnete sami šít (pokud už to dávno neděláte) a krásu budete hledat i tam, kde ji většina lidí není schopna vidět. Experimentů se nebudete bát v žádném ohledu a samozřejmě zůstanete věrní značce Comme des Garcons i s jejími parfémy vonícími po inkoustu či industriálním lepidle. V novém roce vám nejspíš přibyde i pár flakonů od podobně extravagantních značek, například od Etat Libre d’Orange.

 

Atelier Cologne

V novém roce se začnete hodně zaměřovat na kvalitu a původ potravin. Například budete vědět, že máte v nákupní tašce ten nejkvalitnější černý pepř a že pochází ze Srí Lanky, mandarinky že jsou z Itálie, kokos z Filipín, limetky z Mexika a že vanilka je dovezená z Madagaskaru. Bude se to týkat i květin, takže vám za okny už nebude kvést obyčejná zahradní růže bez rodokmenu, ale velkokvětá z Turecka, a obecní jasmín nahradíte jasmínem z Indie.

 

Lanvin

Čeká vás rok plný harmonických vztahů v rodině. Na staré křivdy bude zapomenuto a dlouhodobé rozepře se rozplynou. Může to znamenat i narození dítěte. To vše díky logu značky, které se poprvé objevilo na parfému Arpege v roce 1927. Je na něm vyobrazena Jeanne Lanvin se svojí malou dcerkou. Mají na sobě podobnou plesovou róbu, jelikož Jeanne Lanvin ráda vytvářela komplety modelů pro matky a jejich děti. A parfém Arpege od ní dostala její dcera jako dárek k třicátým narozeninám.

 

Zdroj: Lanvin

 

Nenašli jste svoji parfémovou značku v seznamu? Tak to je opravdu nemilé a bohužel to značí, že je vaše budoucnost nejistá. Spolehnout se ale můžete na náš blog, který vám bude i v roce 2020 přinášet články o parfémech.

Šťastné vykročení do nového roku vám přeje vaše Snídaně v parfumerii.

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: