Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Naomi Goodsir Or du Sérail: Kolik dobrot se vejde do flakonu

Hodně, a v Or du Sérail je jich ještě více. Hroznové víno, ananas, mango, fíky, liči, meruňky a další ovoce. Také kokos, jak ve formě sušených hoblinek, tak jako čerstvá šťáva. Ani mandlemi se nešetřilo a autorovi Bertrandu Duchaufourovi to pořád ještě nestačilo, takže přidal ještě med i s kousky pláství. Med není jen sladce lepkavý a voskový, ale obsahuje i poměrně výrazné animální tóny. Ty dobře korespondují s pojmenováním parfému – sérail lze přeložit jako harém a celý název potom jako „Všechno zlato z harému“.

 

Eugene Delacroix – Alžírské ženy, prostřednictvím Wikimedia Commons

 

Podle webových stránek Naomi Goodsir byl inspirací pro parfém orientální tabák, který na svých exotických cestách zachytil v 19. století malíř Eugene Delacroix. A tabák je skutečně další výraznou složkou vůně. Není vůbec očouzený, zato je plný delikátních tónů, především květinových a gurmánských. K poživačnosti svádí i jakýsi likér obsažený v kompozici a podle ohlasů okolí by tam mohla být i piňakolada.

 

Eugene Delacroix – Kuřák, prostřednictvím Wikimedia Commons

 

Ve své kategorii se Or du Sérail od podobných vůní liší tím, že se jednotlivé složky neslévají do hlavních proudů. Spíš to vypadá, že si od sebe záměrně udržují odstup, aby lépe vyniklo bohatství ingrediencí. Dokonce i po celém dni jsou složky jednotlivě rozpoznatelné. Počítejte s tím, že je to vůně, která překryje všechny ostatní parfémy v okolí. Zkoušela jsem ji skoro týden a nikdo si nestěžoval, ba naopak – Or du Sérail podle mnohých voní jako Vánoce.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: