Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

M8 Moods Lana: Osmé umění

Vysvětlení podivného názvu je to jediné, co o sobě značka založená v Německu v roce 2016, prozrazuje. Inspirací prý byl výrok známého amerického recenzenta Chandlera Burra, že parfumérství je osmým uměním. Rozumí se k sedmi dalším, které uznávala antika. Že je M8 Moods německou značkou ještě neznamená, že byste ji měli podceňovat. Kompletně za všemi momentálně dostupnými sedmi parfémy stojí Geoffrey Nejman, který je podepsaný mimochodem také pod patnácti parfémy M. Micallef. Proto také, pokud byste zkusili Lanu M8 Moods a připomínala by vám parfémy typu Ananda Dolce, budete na správné stopě.

 

William Adolphe Bouguereau – Dívka držící citrony, 1899, prostřednictvím Wikimedia Commons

 

Lana znamená italsky vlna, jak každá vášnivá pletařka dobře ví. Z Itálie přicházejí ty nejkvalitnější a nejjemnější druhy. Přesně těmito vlastnostmi vlna parfém charakterizuje. Je jemňoučká, načechraná a šíří se ve vlnách, které vyplní celou místnost, kde pobydete, a každý kout, kudy projdete.

Charakterem se však nepodobá „vlněným“ a „textilním“ vůním, jako jsou třeba Paisley a Jacquard Etro, Bel Ambre Jacques Fath nebo Jersey Chanel. Lana je dortíček a vlny, které šíří, jsou z prachové našlehané vanilky. Parfumér nechal vanilce v zásadě přírodní charakter a přikrášlil ho jen nevýraznými květinami uvedenými ve složení, hlavně růží. Sladkost se sice od vanilky odpárat nedá, ale tady je spíš představou, kterou si s ní neoddělitelně spojujeme.

 

Foto: Flickr, Matt@PEK

 

Vanilková mlha není kompaktní, uvnitř uzavírá kontrastní citrusovou náplň. Oproti neohraničeným vanilkovým vlnám má náplň zřetelné linie, je hladká a chladivá. Vyniká v ní hlavně aromatický bergamot dotažený do krásy opět zdánlivě utopenými květinovými esencemi. Protiklad vzdušné neuchopitelné vanilky s citrusovým želé působí neodolatelně a dráždivě. Časem sice vyprchá, protože citrusy ustupují z vůně rychleji, ale vlídná lahodnost jí zůstane až do konce.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: