Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Serge Lutens Le Participe Passé: Nerozlilo se tu maggi?

Prý by to mohlo být i grilovací koření nebo barbecue omáčka, pokračovala kolegyně, zatímco zkoumavým pohledem přejížděla místnost sem a tam, než ho zastavila na mě. „Ale ty vlastně nic takového nejíš, takže to spíš bude…“ Parfém. Nedořekla, aby neurazila. To Dzona dělala se svým názorem na Le Participe Passé rozhodně menší okolky. Vrazila mi vzorek vůně s tím, že jí ty „marinované vinné listy“ jednou stačily, takže jestli chci, můžu zkoušet. Po takové nabídce jsem velmi obezřetně přivoněla, a okamžitě jsem zjihla: „Vždyť je nádhera, co se ti na tom nezdá?“ „Co cítíš?“ Těžko se to popisovalo. „Spoustu pryskyřic, sušeného ovoce a horkého koření.“ Co jsem pojmenovat nedokázala, bylo něco zvláštního a charakteristického, co se kolem orientálních surovin vznášelo. Lutens sám do toho více světla nevnesl, Le Participe Passé vysvětlil takto: „Minulé okamžiky vlnící se do současnosti mají mnoho vůní. Interpretoval jsem tu, která nejvíce evokuje minulost.“ Není to výňatek, je to celé. Tečka. Lze však skoro vyloučit, že by vůně byla vzpomínkou na letní grilování, jelikož astenický Serge Lutens rozhodně není fanoušek steaků (a jídla obecně).

 

 

Základem kompozice Le Participe Passé jsou sladké pryskyřice se škrablavým charakterem. Zajímavé na nich je, že nevytvářejí amorfní hmotu, jak to bývá v orientálních vůních zvykem. Místo toho suše stojí uprostřed a nechytají na sebe ostatní ingredience pryskyřičnou lepkavostí. Rozinky, které jsou po pryskyřicích nejvýraznějším tónem, díky tomu nenabobtnaly, takže mají vrásčitý povrch. I meruňky a brusinky si zachovaly charakter sušeného ovoce.

 

Foto: Serge Lutens

 

Jiné značce by nejspíš tyto složky už stačily, ale Lutens nechal Le Participe Passé dál zahušťovat. To je zřejmě taky důvodem, proč parfém některým lidem vadí – ingredience jsou předimenzované, a to zvlášť ty gurmánské. Kromě pryskyřic a sušeného ovoce se nešetřilo ani kořením jako je badyán, hřebíček, kurkuma a kmín. Do popředí vystupuje také pelyněk, který je hořkosladký a rozpínavý jako celý parfém. Pro vyplnění miniaturních vzduchových štěrbin byla použita jakási gurmánská esence složená z různých surovin se sladkým a kořenitým charakterem, které nelze v tlačenici jiných ingrediencí jednotlivě rozpoznat. Vše je navíc posypáno mandlovými hoblinkami. Složky jsou dohromady tak horké, že v létě bude parfém nejspíš nenositelný. Le Participe Passé má enormní výdrž i intenzitu, což se dá vzhledem k charakteru a množství ingrdiencí čekat. Rozhodně tedy nejde o nějaké letmé vzpomínání na „minulé okamžiky vlnící se do současnosti“, ale o intenzivní záblesk minulosti, který člověka oslepuje.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: