Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Sana Jardin: Berber Blonde + Savage Jasmine = Ideální pár

Skutečně, spojeny v jedno se Berber Blonde a Savage Jasmine mění na ideální parfém. Sice trochu povědomý, pomerančové květy s jasmínem nejsou kombinace, která by vás dokázala ohromit svou nečekaností, nicméně krása zůstává krásou, i když se opakuje. Háček je v něčem jiném. Když se ideální pár rozdělí, ukáže se, že každá sama za sebe jsou Berber Blonde a zvláště pak Savage Jasmine jaksi neúplné.

Berber Blonde Savage Jasmine

Foto: Sana Jardin

 

Berber Blonde: Skleníkový efekt

V žádném páru nejsou síly rozděleny padesát na padesát a tady tomu není jinak. Berber Blonde je ta silnější nebo lépe řečeno ta, která si vyžádá víc pozornosti. Nikoli intenzitou vůně, ale rozmanitostí aromat. Ačkoli jde stejně jako u Savage Jasmine o soliflor, tématem Berber Blonde je pomerančovník a ten přirozeně skýtá vícero surovin pro plastičtější obrázek. Carlos Benaim, který mimochodem vytvořil celou sadu vůní Sana Jardin, je pobral a pomerančové vjemy poskládal do úhledného filigránu prozrazujícího mistra. Jsou tu květy, bílá dužina plodů, lístky i větvičky, nikoli už kořeny – tím se Berber Blonde liší od podobně soustředěného portrétu pomerančového stromku v Azemour Les Orangers od Parfum d´Empire. Berber Blonde se o ucelenost nesnaží, dřevo – delikátní růžové – a pronikavá i měkká aromata dužiny a listí tlumí a staví až za květy a nechává tím jejich suchou šustivost povlávat jako záclonu z organzy. Místo slaného nádechu mořského vzduchu z Azemour Les Orangers obaluje Benaim pomerančovník tetelivým oparem, který všechny ty vjemy nasává, pohlcuje a pak propojuje s vlhkostí ve vzduchu. Berber Blonde je svěží jako starý anglický skleník. Světlý a rozzářený sluncem. Nemá potíž přibrat a zapojit Savage Jasmine do svého filigránského uspořádání. Zapadne, jako by tam byl odjakživa.

 

Berber Blonde Savage Jasmine

Foto Flickr, tdlucas5000

 

Savage Jasmine: Zasmušilý soliflor

I oficiální složení uvádí kromě jasmínu už jen pižmo a hřebíček. Co ucítíte, je poctivý jasmín. Chladný, na čemž má podíl jinak neznatelný hřebíček, a s typickým gumovým nádechem. Svěží a čistý, intenzitou silnější než Berber Blonde. Je ponechán sám sobě, bez pomoci dalších složek nebo znatelného základu. Je to jasmín a nic než jasmín, můžete se v něm koupat, pokud jeho vůni milujete, nebo ho pozorovat jako míjející sloupky podél silnice, hodinu za hodinou stále tytéž. Až jeho monotónnosti, byť ušlechtile zasmušile vonící, bude už příliš, můžete ho zachránit kombinací s jiným parfémem. Jen málokterý proti tomu bude protestovat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: