Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Sana Jardin: Nikový mainstream

Když Amy Christiansen Si-Ahmed, dámu středního věku, která své ranní rituály začíná harmonizovaním čaker podle ayurvédy, napadlo, že by mohla vyrábět parfémy, důkladně se zamyslela, čím vším by mohla značce pomoci při startu. Nebylo toho málo, na co přišla. Se svým diplomem za studium sociální práce prošla nadacemi bývaleho amerického prezidenta Clintona i Cherie Blairové, manželky někdejšího britského premiéra, a má dobré známosti. Takže v základu bude špetka charity, značka bude podporovat marocké sběračky květů jasmínu a dbát na trvale udržitelný rozvoj. To už jsme u ekologie, tak harmonicky ayurvédské, takže suroviny bude Sana Jardin brát pouze přírodní, napíše se, že jsou bez parabenů, ftalátů a barviv a že je netestuje na zvířatech. Co na tom, že se v Evropě žádná kosmetika testovaná na zvířatech tak jako tak prodávat nesmí… Pro značku s flakonem za 180 britských liber ale bude potřeba i hvězdný parfumér, třeba někdo, kdo pracoval pro Frederica Malla. Přemluvit se nechal Carlos Benaim, takže ani splnění tohoto požadavku nechybí. Vlastně nechybí nic, na co zákaznice slyší. Vůně jsou navíc povedené, však je dělal mistr. Až na jeden malý háček. Voní povědomě. Po něčem, co jste už někdy někde cítili v obchodech s nikovými značkami. Styl si drží, jen na originalitu jako by nezbyl čas, Sana Jardin šla do prodeje v roce 2017 hned se sedmi parfémy. A s onou už zmíněnou problematickou cenou, neboť s trochou zkušeností nebo hledání najdete parfém podobný, stejně kvalitní a levnější. Pokud si chcete udělat vlastní názor, můžete si objednat sadu vzorků. Nebo si počkejte, sadu už máme a budeme parfémy jeden po druhém představovat.

Sana Jardin

Foto web značky

 

Foto Flickr, Anna

A tady je první z nich: Revolution de la Fleur No.7

Žádná revoluce, ale vůně tropického skleníku v té části, kde jsou květy. Sytá, bez kořenů, kůry nebo vlhké hlíny, zato s pestrobarevnými papoušky. Těžko říct, kde se v parfému berou, možná je kouzlí příjemná rozjařenost, která je nepochybně dílem příměsi černého rybízu, ten umí euforii. Celkový dojem se ale drží představy tropického skleníku s květy jasmínu a pomerančovníku na plném slunci. Mají krémový a sladce ovocný nádech, což je dílo plumérie a ylang-ylangu. Vůně je tak spokojená a pohodová, že ke štěstí potřebujete už jen houpací síť. V podkresu je zeleně šťavnatá po listí, opět s lehkým krémově vanilkovým dotekem. Příjemné je, že ve srovnání s dalšími parfémy značky jde Revolution de la Fleur No.7 silněji do prostoru a má delší výdrž.

A teď ještě tip na skoro dvojníka. Znáte Caresse od Fragonardu? Tu tropicky sálavou vůni jasmínu a pomerančových květů s pikantně ovocným nádechem? Tak to je ona. Od Revolution de la Fleur No.7 se liší jen tím drobným rozdílem, že pro ovocný tón používá broskev, a tak jsou v ní pudrově suché štiplavé jiskřičky. Také základ není tak svěží, spíš suše dřevitý. Při celkovém pohledu jde ovšem o detaily – ke smůle Revolution de la Fleur No.7.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: