Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

The Different Company Majaina Sin: Duch Madagaskaru

Na Madagaskar se vypravila parfumérka Emilie Coppermann kvůli vanilce. Hledala odrůdy s neobvyklou vůní a spolu s nimi našla ještě pár dalších zvláštností, které do Majaina Sin vložila. Měla z čeho vybírat, na Madagaskaru roste asi dvanáct tisíc druhů, které nenajdete nikde jinde na světě.

 

Foto: The Different Company

 

Z posbíraných vonných suvenýrů vytvořila cosi tak líbivého, že si možná při prvním přivonění pomyslíte něco o mainstreamu. Na druhé a další přičichnutí je však jasné, že je Majaina Sin unikátní. Ukáže se její skutečný charakter, kterému se dá docela dobře říkat duch Madagaskaru. Je to něco, co se nevejde do seznamu surovin a co nevyčtete z botanických názvů. Emilie Coppermann do vůně vložila úžas nad majestátní silou a tvořivostí tropické přírody. Nejsou to jen hutná aromata džungle, ale i husí kůže, která naskakuje při pronikavém křiku tvorů se žlutě svítícíma očima, kterým tam říkají duchové zesnulých a jinde ve světě lemuři.

 

Foto: Flickr, mariusz kluzniak

 

Ústředním motivem Majaina Sin má být vanilka, ale z části ji překrývají neobvyklé citrusy, které zřejmě znají jenom na Madagaskaru. Jsou aromatické jako pomerančové květy, hořké jako citronová kůra, kořeněné jako bergamot a zároveň sladké jako přezrálé mandarinky. Doplňují je aromata květin tak neobvyklých, že musely vzniknout v laboratoři, buď parfumérské, nebo v té, kterou si příroda zřídila na Madagaskaru. Majaina Sin působí jako úžasná a oslnivá show, ve které vás obklopí neuvěřitelná – a nejspíš poněkud přikrášlená – příroda tohoto unikátního ostrova.

 

Foto: Flickr, Steve Corey

 

Představení bohužel netrvá dlouho. Výdrž je slabší, což je ovšem vlastnost typická pro The Different Company. Očividně jde o záměr či přizpůsobení se minimalistickému stylu a přecitlivělému nosu zakladatele značky J.C. Elleny. Navíc Majaina Sin nemizí úplně, těsně u kůže se dlouhé hodiny drží sladký dřevitý základ.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: