Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Al Haramain Junoon: Osvědčený recept na parfém jako sen

S parfémy je to jako s koláči – mnohé jsou dobré, ale jablečný závin je stejně nejlepší. Aspoň nevím o nikom, kdo by ho neměl rád. Taky neznám nikoho, kdo by si hned na první přičichnutí nezamiloval vůni podobající se opojnému snu. Která že to je? Není pouze jedna, vím rovnou o třech. Parfémové značky Al Haramain, Peccato Originale a Morph pro ni použily stejný základ, který je složen z těchto ingrediencí:

  • pudr – delikátní a aspoň v pětinásobném než v povoleném množství
  • vanilka – sladká, přímo z Madagaskaru, a také předimenzovaná
  • kosatec – velmi aromatický suchý kořen
  • růže – damašská, májová nebo taifská, především ale nějaký druh s velkými květy

 

Pure Soul (Morph), Iniezione di Morfina (Peccato Originale) a Junoon (Al Haramain)

 

Pojivem je pižmo vylepšené špetkou tonky. Po smíchání vznikla hutná návyková všeobjímající vůně. Morph rozvinul tento základ dřevem a pojmenoval ho Pure Soul. Značka Peccato Originale polotovar ozvláštnila fréziemi a konvalinkami a navíc ho obdařila provokativním názvem Iniezione di Morfina. Je nutno podotknout, že obě vůně vznikly prakticky současně v roce 2013, takže unikátní základ rozhodně nikdo od nikoho neopsal. Parfuméři zkrátka nezávisle na sobě došli k názoru, že v rauši i v duši to voní podobně – jako sladké sny. Intenzita i výdrž obou parfémů je enormní, asi aby dokonale imitovaly pohlcující snové prostředí.

 

Foto: Flickr, sinkdd

 

Když jsem nedávno narazila na Al Haramain Junoon, tak jsem měla podobnou radost, jako by to byl dosud neochutnaný jablečný závin s pekanovými ořechy a s tajemným exotickým kořením. Vůně vznikla v roce 2016 a od Pure Soul a Iniezione di Morfina se liší především v tom, že po jednom střiku olfaktoricky nezabere půlku letištní haly. Junoon je zkrátka ta samá krása, ale miniaturizovaná, i když mezi běžnými parfémy stále patří mezi ty intenzivnější. Základní recept ozvláštnila značka Al Haramain medem, ylang-ylangem a konvalinkami, které posilují ozdobnost vůně. Junoon je jako sen uzavřený ve skleněném těžítku, díky němuž se dá vzpomínat na sladké snění tak nějak soukroměji a klidněji než v případě parfémů Pure Soul a Iniezione di Morfina.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: