Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Lakovací typologie: Otestujte se!

Oblíbená barva laku prý dovede odhalit osobnost. Aspoň to tvrdí řada internetových testů, které sebevědomě trousí rádoby psychologická moudra. Třeba že nositelky bílých laků mají být nenápadnými puťkami. Milí autoři a plagiátoři těchto testů, odpovězte si upřímně, kolik znáte putěk nebo vůbec žen, které nosí bílý lak? Že žádnou? Nedivím se, bílá je na nehtech jednou z nejextravagantnějších barev. Mezi psychologickým nutkáním sahat po stále stejných barvách při výběru oblečení a mezi stejnými popudy u nehtů nelze klást rovnítko, jelikož lakovací svět má svá vlastní pravidla.

Co tedy říká odstín laku na nehty o naší osobností? K zodpovězení této otázky je třeba přistupovat vědecky. Vzpomínala jsem, jaké barvy s oblibou nosí mé kamarádky a známé, abych zjistila, jestli na ně sedí popisy v univerzálních lakovacích testech. Samozřejmě že ne. Zároveň se mi však začaly rýsovat společné vlastnosti u nositelek stejných barev. Jako badatelka jsem se zaradovala a sepsala jsem vlastní teorii lakovací typologie, které můžete věřit, aspoň do té doby, než mé výsledky popřou jiní badatelé.

 

Foto: Snídaně v parfumerii

 

Co to o vás tedy vypovídá, pokud na nehtech s oblibou nosíte:

… bílou

Určitě umíte správně vyslovit termín haute couture, protože hluboký zájem o módu je jedním z vašich výrazných rysů. Nejspíš ráda pijete prosecco a jste zběhlá ve small talku. Když míjíte zrcadlo, nesnažíte se dívat na druhou stranu, naopak, pečlivě svůj vzhled kontrolujete. Na vašem pracovním stole nikdy nejsou drobky a kafe od včerejška, jelikož úhlednost a pořádek jsou pro vás vším.

… tělovou

Všimli jste si, že nude odstíny bývají nalakované až těsně ke krajům nehtů a někdy přes ně i přetékají? Není to jen tím, že tělové laky bývají nekvalitní, ale také proto, že je pro jejich nenápadnost často používají lakovací začátnice. Dlouhodobě věrné jim zůstávají v zásadě dvě skupiny žen. Ty první lakování nehtů nesnášejí, ale chtějí působit upraveně. Ty druhé jsou členkami britské královské rodiny, jelikož Alžběta II. jiné odstíny nepovoluje. Zatím, protože je tu Meghan, takže kdoví.

… růžovou

Růžová je velmi oblíbená barva. Přivlastňují si ji mnozí, nejen pravé blondýnky, ale i japonské lolity a zlé čarodějnice, jako třeba Dolores Umbridgeová z Harryho Pottera. Ta měla kromě růžové zálibu i v ozdůbkách a roztomilých kočičkách. Co o vás tedy říkají růžové nehty? Pokud si myslíte, že nezapadáte mezi uvedené skupiny, tak máte sklony k individualismu a všímáte si detailů. Sama pro sebe růžovou nejspíš považujete za milou barvu.

… oranžovou

Oranžová barva není jen plná hřejivé energie, ale i síly trochu brutální. Že jste jako dítě tu a tam dělala drobné zlomyslnosti spolužákům a s výrazem andílka pak na ně svalovala vinu? Neposednost a touha po zábavě vám zůstala dodnes, takže ráda jezdíte na dlouhé dovolené. Všimla jste si, jak vám mnozí raději všechno odkývou, než aby se s vámi hádali? Stejně by nevyhráli.

… červenou

Když se zeptáte deseti lidí na nejběžnější barvu laku, tak jedenáct z nich odpoví červenou. V lakovacím světě je to zkrátka norma. Červenou sice nosí kdekdo, ale obzvlášť věrné jí jsou ženy, jejichž hlavní touhou je vypadat pěkně. O originalitu jim nejde a červené nehty jsou pro ně stejnou uklidňující jistotou jako malé černé v šatníku.

… fialovou

Slabost pro fialové nehty naznačuje, že se vyhýbáte večírkům a že v době, kdy se blíží vaše narozeniny, propadáte obavám, že na ně všichni zapomenou. Navíc je pro vás typická váhavost, snad proto, že je fialová mixem červené a modré a nikdy neví, na jakou stranu je lepší se přiklonit. Občas si lámete hlavu, jestli by přece jen nebylo lepší na večírky chodit.

… modrou

Ledová královna by rozhodně volila tmavě modrou. Nejde jenom o chlad, který tato barva vyzařuje, ale i o to, co přímo křičí: „Koukej na mě, jsem výjimečná!“ Některé nositelky tmavě modré však v sobě mají cosi zadumaného, zvlášť když by vlastně rády nosily černou, jenže se jim zdá moc radikální.

Může to být ale i jinak: Sama vlastním lahvičku nebesky modrého odstínu, jaký jsem ještě na nikom neviděla. Pořídila jsem si ho za speciálním účelem a tou jsou psí výstavy. Jakákoli modrá totiž skvěle podpoří bílý odstín srsti a zažene žluté odlesky z osvětlení, a tak mám ve výbavě samozřejmě i nebesky modré výstavní vodítko.

… zelenou

Sehnat skutečně zelený lak, aby nešel do tyrkysova nebo nebyl metalický, se vám v českých drogeriích nepodaří. Pokud bych jasně zelené nehty na někom viděla, tak bych dotyčnou nejspíš považovala za zbloudilou celebritu.

… šedou

Kdo má tak originální nehty, ten si potrpí také na nápadné šperky. Zlato a stříbro vás ale nezajímají, vždyť třeba s náušnicemi z módního pohledového betonu ladí šedé nehty mnohem lépe. Možná se nezříkáte ani modré rtěnky a zelené řasenky. Originalita je pro vás zkrátka stejně životně důležitá jako jídlo. Konvenční červeně nalakované nehty můžete mít jen v noci, když se váš sen zvrhne v noční můru.

… černou

Přiznejme si to, aspoň jednou v životě jsme ji zkusili na nehtech všichni. Pokud se zrovna na těch vašich usídlila natrvalo, tak máte hlavu plnou jasných názorů. Nenecháte si do ničeho mluvit, a už vůbec ne do toho, že tu vaši zarputilost je potřeba začít krotit. Černou však má v oblibě i jiná skupina, takové ty jemné víly, které se jí vyzbrojily proti krutému světu.

 

O osobnosti však mnohé vypovídá i záliba v různých specialitkách, jako jsou:

 

Foto: Snídaně v parfumerii

 

… malůvky a jiné ozdůbky
Nehtové zdobeníčko je podobným útěkem z nepříjemné reality jako antistresové omalovánky či malování kraslic. Světu tím nijak neprospějete, ale vám se uleví. Takže se nestyďte a chopte se štětce.

 

Foto: Snídaně v parfumerii

 

… metalické laky
Nalakovat si nehty zlatě nebo stříbrně je asi jako navonět se parfémem Iris Ganache. Zkrátka oslnivé. A vy chcete být za každou cenu oslnivá. Vedle vší záře máte ale i stinné stránky. Stačí, když se věci nedaří podle vašich představ a už dáváte okolí pořádně najevo vaši špatnou náladu.

 

Foto: Snídaně v parfumerii

 

… třpytky
Máte ráda vonné svíčky, ozdobná mejdlíčka a poníky. Nikdy byste nepřiznala, že si sama pro sebe pouštíte disneyovky. Však se také přiznávat nemusíte, třpytky už to na vás všechno řekly.

 

Foto: Snídaně v parfumerii

 

… nehtové nálepky
Nálepky na nehty jsou podobně užitečným vynálezem jako dorty v prášku, ke kterým už přidáte jen vejce a vodu. Po chvilce se člověk může příjemně divit, že to vyšlo. Máte ve všem ráda rychlá a efektivní řešení a občas trochu nezdravě obdivujete svou vlastní šikovnost.

 

One comment on “Lakovací typologie: Otestujte se!

  1. daNula
    18.11.2018

    Tušila jsem to. Jsem zarputilá víla.

    Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: