Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Nicolai Ambre Cashmere Intense: Modrá otočná ambra

Nejlepší nápady mívám mezi druhou a třetí ráno. Takže když mě můj mozek ve 2:36 vytrhl ze spánku, jelikož se rozhodl pracovat na článku o Ambre Cashmere Intense, nebránila jsem se. Najednou mi totiž bylo jasné, co je nejdůležitější vlastností této vůně. Vytváří v prostoru neobvyklou strukturu. Ta se pohybuje a proměňuje, asi jako Kafkova otočná hlava od Davida Černého. Až se ráno probudím v nějakou rozumnou hodinu, tak si zapíšu asi toto: „Patricia de Nicolai ambru nenechala pohromadě, ale zčásti ji rozložila a jednotlivé dílky od sebe oddálila. Společně se tak mohou ve vzduchu otáčet volněji a současně velkolepěji zabírat prostor, aby byl dojem pohybu výraznější. Ze vzdušné konstrukce navíc co chvíli vykukují různé ozdobnosti.“

 

Video: discloser.sk

 

Další noc, bylo to ve dvě hodiny a čtrnáct minut, jsem se probudila leknutím. Vždyť jsem před časem stejnými slovy popsala Elie Saab Essence No. 3 Ambre! Takže další noční zrada od mého mozku. Další proto, že si ze mě už nedávno dělal legraci, když jsem si lámala hlavu s komplikovaným pracovním úkolem. Tenkrát mě také někdy mezi druhou a třetí ráno napadlo geniální řešení. Jaké bylo moje překvapení, když jsem později zjistila, že jsem před pár lety zápasila s něčím podobným a vymyslela prakticky totéž.

 

Foto: Nicolai

 

Tu samou noc, ve 2:52, mě napadlo, že do článku musím také napsat: „Pro neustálý pohyb se parfém nemůže omrzet, jak se to u některých ambrově pryskyřičných vůní stává.“ Ale počkat, vždyť to je také věta z článku o Essence No. 3 Ambre. Přitom oba parfémy nejsou identická dvojčata, jak by se to teď mohlo zdát. Ambre Cashmere Intense má komplikovanějí kompozici a nesoustředí se tak intenzivně na ambru jako Elie Saab. Střed má kromě pryskyřic tvořený neobvyklou směsí suchých květin a citrusů tak zvláštní podoby, že by ve skutečnosti mohlo jít jen o nektar z květů. Fascinující je také základ, tak sladce vanilkový a trochu škrablavý, až připomíná náplň čerstvě pečených oplatek z Kolonády. Lze v ní rozeznat křupavé lískové oříšky i kokosové mléko.

 

Foto: Flickr, meknits

 

Pokud se vám vůně propojují s barvami, pak se vám kromě pohyblivé prostorové struktury ukáže další speciální vlastnost Ambre Cashmere. Je modrá se zelenými odlesky. Trochu by se to dalo vysvětlit použitými květinami – fialkami a kosatcem, zelená by mohla být ta trocha pačuli ve složení. Čemu ale pořád nerozumím, je slovo Cashmere v názvu parfému. Vůně rozhodně nepůsobí jako jemná vlna. Nebo by to měla být kašmírová šála poletující ve vzduchu? To se mi moc nezdá, takže půjdu spát a uvidím, jestli můj mozek po druhé hodině ráno přijde s nějakým vysvětlením.

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

Information

This entry was posted on 10.11.2018 by in Nicolai, Parfémy and tagged , , , , , , , , , .
%d bloggers like this: