Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Než přijde Halloween

Milé děti, Halloween, svátek, jemuž vaši rodiče a prarodiče stále ještě nemohou příjít na chuť a někdy ani na jméno, je ve skutečnosti nejméně strašidelným dnem v roce. My dospělejší jsme si už ověřili, že žádná pohádková strašidla neexistují. A těch skutečných se děsíme jen my velcí. Takže věřte, že vás v halloweenském kostýmu bude jen stěží pronásledovat Frankenstein, prostě proto, že monstra a obludy spíš drží při sobě a neubližují si. Umělé pavučiny, upíří zuby a podobné rekvizity navíc dovedou odtlačit do kouta skutečné děsy, záležitosti, na které se bojíte i pomyslet, aby se náhodou nestaly skutečností. Ty věci, o kterých se mluví pouze nechtě a šeptem, asi jako malí kouzelníci o Lordu Voldemortovi. A tak se tedy na letošní Halloween pořádně připravte a užijte si ho, jelikož po něm už bezpečněji nebude.

 

 

Sama jsem s přípravou na Halloween začala od dýní, kterých se prý letos kvůli suchému počasí urodilo málo. Koupila jsem tedy rovnou tři a v drogerii jsem do výbavy přidala ještě lak Essence v dýňové barvě. Na lahvičce stálo, že se odstín jmenuje Pumpkin spice, takže se bude hodit ke každému halloweenskému kostýmu i k vaření dýňové polévky. Původně zamýšlené nehty s pavučinkami se mi tím začaly jevit jako dětinské a – co je ještě horší – okolí by je mohlo považovat za krajkový vzor.

 

 

Nalakované nehty uschly vmžiku do energického odstínu oranžově červené. Nastal čas věnovat se výběru parfému pro Halloween. Který vzít? Možná parfém vonící po dýních a slaměnkách neboli nesmrtelkách? Značka Etat Libre d’Orange ho pojmenovala Tilda Swinton Like This, neboť byl inspirován právě touto herečkou. Jinak sázkou na jistotu a sezónní klasikou, s níž neuděláte chybu po celé období od Halloweenu, přes svátek Všech svatých až k Dušičkám, je samozřejmě chryzantémová De Profundis. Serge Lutens ji doporučuje takto: „Dokud žiju, žije i moje smrt. Cesta z hloubi ke slávě je pro hrdiny vždy i možnou cestou k smrti…“ Že nechápete? Nevadí, Lutens přidává: „Jistě že smrt je Žena. Její absence přivodí podivný stav vdovství. Ale krása nemůže dojít naplnění bez zločinu…“

 

 

Nevybrali jste si? Nevadí, je tu řada dalších kandidátů. Například Peccatrice (v překladu Hříšnice) od Hilde Soliani. Voní po fenyklu a olivách a na etiketě má možná upírku, možná ženu s nepovedeným make-upem. Kromě Peccatrice má Hilde Soliani v portfoliu také celou kolekci parfémů s motivem ukřižovaného Ježíše Krista. Patří do ní i něžná a zadumaná vůně 24.09.11, která byla věnována zemřelému otci parfumérky Soliani. A teď něco pro přímočařejší povahy: Mohl by se vám zalíbit některý z parfémů Demeter. Jejich nabídka pro Halloween je dostatečná, namátkou můžete vybírat mezi vůní žížal (Eartworm), pohřebním ústavem (Funeral Home) nebo parfémem s upírskou tématikou. Ten se jmenuje Elvira’s Vamp a má vonět po rulíku zlomocném. Nikdy mě nenapadlo k této rostlině čuchat, takže o jeho aromatu nemám představu. Ani web Státního ústavu pro kontrolu léčiv se nezmiňuje, že by byl rulíkový jed atropin nějak cítit. Takže to bude spíš odér smrtelného strachu ve vzduchu.

 

 

U laku na nehty je to naproti tomu jednoznačné, Pumpkin spice je prostě povedený odstín. Cihlově červená barva se navíc u laků vídá málokdy, takže přitahuje pohledy. Jen ve stínu trochu tmavne do karmínova. Proč ne, ani dýně nemívají jednolitou barvu.

Foto: Snídaně v parfumerii

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: