Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Profumi del Forte Versilia Aurum: Růže v přestrojení

Jakmile je hlavní složkou parfému ovoce, navíc tak banální jako jahoda, hrozí, že se nad ním každý aspoň trochu zkušenější nos začne ohrnovat a obejde ho bez zkoušení. Versilia Aurum má to štěstí, že má dva dobré protiargumenty, protože je to parfém vyhlášené značky Profumi del Forte a jeho tvůrcem je slavný Arturetto Landi. To stačí, aby se i moje pochyby rozplynuly. Naštěstí, protože jinak bych kvůli předsudkům vůči jahodám přišla o nevšedně krásný gurmánský parfém, jehož hlavní charakteristikou je přes veškerou sladkost a ovocnost noblesa. Je to vůně, která člověka donutí aktualizovat si priority a nákupní plány.

 

Flickr, Shari’s Berries

 

Jahoda ve Versilia Aurum působí tak noblesně, že se dá jen těžko uvěřit, že by měla něco společného s prostředím tak zemitým, jako je záhon, spíš vyšla ze šperkařské dílny. Celá kompozice Versilia Aurum se kolem ní točí. Vystavuje ji v její zvláštní podobě tak nápadně, až začne sílit podezření, že jde ve skutečnosti o velmi ovocnou polohu růže.

Foto: Profumi del Forte

 

Arturetta Landiho mám díky parfémům jako je Art 05 Cocktail Di Frutta Esotica (od jeho vlastní značky Art Landi Profumi) či al01 (od biehl parfumkunstwerke) zařazeného jako parfuméra, který umí gurmánské vůně plné fantazie. Versilia Aurum je další, která to potvrzuje. Jahoda – či tedy růže – na vás dýchne z báječného zákusku z piškotového těsta. Při pečení se nešetřilo na pravé bourbonské vanilce a kromě ní do těsta nasypali také spoustu dalších dobrot, tušit lze krémové pryskyřice, ylang-ylang, tonku a směs různého ovoce. Všechny složky jsou hladce rozmíchané a naporcované do minidortíčků tak rafinovaně drobných, že jeden nikdy nestačí. Jen zvýší bažení po dalších, nedá se odolat. To ostatně platí pro všechny gurmánské vůně od Arturetta Landiho.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: