Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Mizensir Musc Eternel: Kosatec jako (ne)jasná volba

Také každé ráno dlouze váháte, čím se navonět? Parfémová nerozhodnost mě kromě brzkých hodin dokáže potrápit i v jiných nevhodných chvílích, třeba nedávno v ženevské prodejně značky Mizensir. Vyzkoušela jsem tam už prakticky všechno včetně bytových vůní a svíček, když mi prodavač už asi potřetí nabídnul, že mi rád nějaký parfémový vzorek věnuje. Jenže o který si říct? Váhavost mě nutila, abych to dobře promyslela, zvlášť když se k vůním Mizensir po návratu do Prahy jen tak snadno nedostanu. Škoda, že neprodávají set se vzorky, byla by to moje záchrana. Když se prodavač začal z dlouhé chvíle opírat o zeď, bylo mi jasné, že se musím rozhodnout. Mám ráda růže, takže se mi samozřejmě líbila krásná Rose Exaltante. Ještě víc mě však upoutal Musc Eternel. Prodavač se zasmál, to prý čekal, je to jejich bestseller.

 

 

Ani mě obliba Musc Eternel nepřekvapuje, protože je postavený na kosatci a to je obecně líbivá složka. Tento se ale od typických kosatcových vůní liší. Není totiž papírově tenký, jak se dá vnímat v naprosté většině parfémů, ale je hmotný a 3D. Jako by se jeho květy a listy roztahovaly do prostoru, protože je nepřejel mandl, což bývá obvyklý kosatcový osud. V Musc Eternel mohl kosatec rozvinout i svůj charakter květiny. Podílela se na tom i přidaná růže s medovým hlohem, které vydatně podporují pocit fyzické hmatatelnosti.

 

Foto: Flickr, Toshihiro Gamo

 

Ale to nebylo všechno. Už při prvním zkoušení v Ženevě se mi s Musc Eternel spojovaly další dvě vůně. První byla Iniezione di Morfina od italské značky Peccato Originale. Její kosatec má také značně květinový charakter a navíc je sladký s příjemně mandlovým nádechem. I z Musc Eternel je cítit spousta marcipánu, i když ho v pozdější fázi přidusí vysoká vrstva pudru. A tato kombinace pudru s kosatcem zase vyvolává vzpomínku na Iris Prima od Penhaligon’s, kterou mimochodem Alberto Morillas dokončil jen dva roky před uvedením kosatcové vůně pro svou vlastní značku Mizensir. Musc Eternel jako by stál někde na půli cesty mezi poměrně strohou Iris Prima a hravou Iniezione di Morfina. Tím ale ranní dilema při výběru vůně – ani z této trojice – nijak neulehčuje.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: