Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Lak Catrice: Do Indonéské džungle

Značka Catrice vytvořila kolekci laků na nehty, které mě v drogerii upoutaly duhou zlatavě hnědých odstínů. Nejvíc mě zaujal Goddess of bronze. Vzala jsem ho, ale doma jsem na něj zapomněla, takže na něj nějakou dobu padal prach. Dočetla jsem se sice, že hnědá má být v manikúře aktuálním trendem, ale co je to platné, když to není barva, kterou bych ráda nosila. Na milost jsem ho vzala, až když jsem se chystala do zoo. Chodívám tam za svým dalším hobby a fotím zvířata. Hnědé nehty by se hodily, napadlo mě, zoo je v podstatě kousek divočiny ve městě a bronzová zase v podstatě maskovací barva. Toho dne jsem vyrazila brzy a stála před branou ještě těsně před tím, než ji otevřeli. Díky tomu jsem si dopřála ten luxus, že jsem byla nějakou dobu v pavilonu Indonéské džungle sama, jen se zvířaty, obklopená pouze zelení a hučícím vodopádem. Makakové poskakovali na větvích a vydry řádily ve vodě, zatímco jsem opřená o dřevěný sloupek čekala, až se přestanou hýbat a koukala na své nehty, jak pěkně lak napodobuje strukturu dřeva.

 

 

 

 

Zajímavé, že Catrice označuje odstín jako bronzový, i když by bylo poctivé přiznat, že je spíš rezavý. Ale chápu, že to nezní tak dobře. V závislosti na osvětlení se tón mění od světlejší rezavohnědé (když na nehty stropem v pavilonu dopadaly sluneční paprsky) až po temnou červenohnědou (poblíž tmavé jeskyně kaloňů).

 

 

Hranaté zlaté víčko lahvičky je samozřejmě jen tak na ozdobu, pod ním najdete praktické černé víčko s drážkami, které vám rozhodně při lakování z ruky nevyklouzne. Jelikož to bylo poprvé, kdy jsem zkoušela lak Catrice, tak jsem byla příjemně překvapená dobře tvarovaným širokým štětečkem. Pro plné krytí je třeba nanést obvyklé dvě vrstvy. Výsledek je pěkně lesklý dokonce i bez topu. Jedinou vadou na kráse je mírné pruhování laku.

 

 

 

 

Lak má dlouhou výdrž i odolnost, takže i jako čerstvě nalakovaný zvládnul bez úhony nešetrné zacházení při focení v zoo. Dokonce zůstal pěkný celý týden a k svému překvapení jsem zjistila, že se hodí i k jiným příležitostem, než je objímání stromů v indonéské džungli. Obstál i parfumérii a působil tam velmi suverénně.

 

Foto: Katka (zoo) a Dzona, Snídaně v parfumerii

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: