Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Les Voiles Depliees Cream: Všichni ji chtějí

Parfumér Enrico Buccella o své Cream řekl, že je to vůně štěstí. A skutečně, sotva mi na zápěstí přistála první miniaturní kapička a začala se prohřívat, už se otevřely dveře a zvědavci se srocovali. Kromě výkřiků „to je tak krásná-úžasná-nádherná vůně“ a „letní vanilková radost“ se ozvalo i zoufalé „prostě mi to dej, potřebuju se tím navonět.“ Přilákala kolegyně exkvizitní lemon ganache obalená tenkou vrstvou bílé čokolády? Nemyslím, vždyť pralinkových vůní je habaděj a reakce na ně nikdy není tak bouřlivá. Cream od Les Voiles Depliees v sobě musí mít něco navíc, něco výjimečného, čím se nečekaně dotkne přímo srdce, tak bezprostředně, jako to dělá moje psice Kazi. Je jí rok a půl, takže už jsem měla čas si zvyknout, že se na ni při venčení vrhají děti ze školky a ty starší si s ní chtějí udělat selfíčko, že se na ni strážníci usmívají, i když je bez vodítka, a hlídač z parku ji z dálky vyhlíží s piškoty v hrsti. S pejskem štěstí je to jako s vůní štěstí: nejdřív si vás chytí a pak už na ní budete viset vy a nebudete chtít pustit.

Foto: Snídaně v parfumerii

Zatímco se kolegyně zlobila, že jsem nic neřekla a nechala ji, ať navoní tak drahým parfémem (100 eur), tak se v lemon ganache nečekaně objevily drobné jehličky, snad modřínové či jalovcové. Byl to jenom takový jemný tón a poměrně brzy splynul s dřevitým základem, ale touhu po plném flakonu ještě znásobil. Abych ji utlumila, přinesla jsem nazítří kolegyni na vyzkoušení pár levnějších sladkých vůní, ale bylo to zbytečné, poznala, že je to šidítko. Poslouchala jsem ji podobně schlíple jako rodiče malou holčičku, které už obličejík pláčem zrudl, jak na celou tramvaj křičela, že nechce žádného jiného pejska, jenom tuhle Kazi. Prostě ji potřebuje! Kolegyně mi vyčetla, že si asi nedovedu představit, jak krásně si Cream voněla celou noc a že je znát ještě teď ráno a to žádné náhražky, které jí nabízím, nedovedou. Nepřeháněla, i já jsem vnímala skvostný dojezd vůně.

Foto: Flickr, Dennis Skley

Cream má za úkol těšit, a tak ani v pokročilé fázi nesplývá s uniformním gurmánským základem. Na hladkém dřevě vytváří ozdobné kopečky šlehačky, jen tak pro radost. Smetanový krém navíc nadlehčuje dřevo s jemnými tóny pryskyřic. Kompozice je krásně načechraná a stále lákavá i proto, že Cream svou sladkostí nedusí. Navíc došla jako jedna z mála gurmánských vůní k moudrému rozhodnutí, že citrusy (a jiné ovoce) patří do úvodu a pak je vhodné je raději vynechat, neboť mívají sklon se v pozdější fázi slévat s pryskyřicemi do multivitaminové šťávy, která je už značně okoukaná. I když je teprve leden, tak je (nejen) pro mě Cream parfémovým objevem roku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: