Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Carner Latin Lover: Ciao, Marcello!

Anglické slovníky se k frázi „latin lover“ staví věcně a s jistou dávkou kritiky do vlastních řad: Běžně se tak prý označují milenci ulovení v mediteránní oblasti, potažmo i v Latinské Americe, kteří jsou na rozdíl od mužů anglosaského původu obdařeni temperamentem, šarmem a hravostí. Vztah s takovým úlovkem není jednoduchý, může trvat jen včera, dnes a zítra, ale vzpomínky na něj vydrží celý život.

Latin Lover Carner

Marcello Mastroianni ve filmu Manželství po italsku

Zábavný extrovert

Zapomněla jsem, že jsem Latin Lover už zkoušela, a tak mě podruhé a ještě i potřetí opětovně překvapil v uvozovkách první dojem. Sytá směs meruněk a studených jarních kytek na záhonu. Jarní syrovost sice záhy zabalí netkaná textílie z hřejivého benzoinu, štiplavě sladkého, přesto vzpomínku na Weekend od Burberry nevymaže. A je zajímavé, jak se obě vůně přes podobnou konstalaci surovin liší stylem. Vnitřní rozervanost a niterné drama Weekendu nahrazuje Latin Lover jiskřivým temperamentem a extrovertní hlučností. S touhle vůní se neschováte.

Latin Lover Carner

Foto web Carner Barcelona

Šarm je v pikantním kontrastu

Základní téma si Latin Lover udržuje po celou dobu. I když nenápadně zraje a protepluje se, pořád je tu onen kontrast studených záhonových kytek a sladkého benzoinového krému s meruňkovou příchutí. Květinová část je ovšem daleko mohutnější než u Burberry a krémovost se tak odsouvá spíš do podpůrné role pikantního protikladu. A je to právě tento posun, který dává vůni spokojenější ráz. Není intimní ani těžká, naopak, čekejte hotový ohňostroj rozverné požitkářské radosti. Hlásá ji hlavně živý meruňkový tón. Je maličko výraznější, než bývá ve vonokvětce, ale stejně vzletný. Ostatní květiny – z oficiálního složení narcis, fialka, konvalinka a jasmín – se s ním dobře vážou dohromady. Ylang-ylang je zase vsazený do krémové pryskyřice a mrazivý bergamot do pačuli pro chladný záhonový pocit. Ve skutečnosti ale členění neucítíte, vůně je hladká a jednolitá.

A ještě pro upřesnění: Latin Lover je jedním ze tří parfémů květinové řady z roku 2017. A pokud by to nebylo dostatečně jasné, je to vůně dámská.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d bloggers like this: