Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Zrcadlové nehty od Anny + užitečné rady

Co všechno jsem podnikla, abych měla zrcadlové nehty? Navštívila jsem různé prodejny Douglas, jenže všude vrtěli hlavou: „Nemáme, ale zkuste to Na Příkopě / na Pankráci / v Ostravě. Nebo to objednejte v našem e-shopu.“ Do toho se mi vůbec nechtělo, protože v něm lze platit pouze kartou, což mi přijde podobné, jako si odložit kabelku na lavičku na Václaváku. Nakonec jsem se ale odhodlala, jelikož mě nápisy „limitka“ a „novinka“ u setu Mirror Nails Anny nenechaly v klidu. O dva dny později, než e-shop sliboval, mi přišel balíček překvapivě z Německa, nikoliv ze zdejších skladů. Povrch krabičky imitoval zrcadlo, z něhož se bílými písmeny vyjímalo prohlášení, že právě držím v rukách trend číslo jedna na Instagramu. Takže proč to hned nezkusit? Protože jsem měla trochu obavy.

V době, kdy jsem set sháněla, se nad ním recenze jen rozplývaly. Patrně ve stejném momentu, kdy jsem opisovala do objednávkového formuláře údaje platební karty, se na internetu objevil mnohem střízlivější článek jedné německé blogerky. Došla k tomu, že počet kladů a záporů se vyrovnává, takže nevěděla, zda zrcadlový set spíše doporučit, nebo ne. Nespokojená byla především s tvorbou bublinek, způsobených zřejmě nedokonalým zaschnutím vrstev. Dala jsem si na to tedy velký pozor. V návodu se píše, že prvním krokem je tenká vrstva libovolného barevného laku. Rozhodla jsem se, že výrobu zrcadlových nehtů pro jistotu rozdělím do dvou dnů, takže jsem modrý základ nanesla už večer.

Možnost vybrat si barvu podkladu je velkou výhodou tohoto setu oproti použití například zrcadlových fólií, které jsou mimochodem prakticky nesehnatelné, a těch pár dostupných nevzbuzuje ani trochu důvěru. Se setem od Anny vypadají zrcadlové nehty pokaždé jinak. Při prvním pokusu jsem použila lak IsaDora v odstínu Scuba Blue, který mi také dorazil v balíčku z Německa. Napodruhé jsem vyzkoušela Alcinu pojmenovanou Rose, jejíž výsledek uvidíte na konci článku. Porovnáním jsem zjistila, že zrcadlový efekt mnohem lépe vynikne v kombinaci s tmavšími barvami. Příště plánuji vyzkoušet tmavě modrý nebo černý podklad.

Následující ráno, když jsem si byla jistá, že je barevný lak suchý, jsem se pustila do pokračování. Na řadě bylo nanesení speciální báze. Ta mě překvapila tím, že působí jako lak zpudinkovaný stářím, takže se nedá při aplikaci vyhnout poněkud silnější vrstvě. Není třeba se toho ale bát, neboť i přesto poměrně rychle zasychá a navíc (alespoň na dobře zaschlém barevném podkladu) nemá sklon vytvářet bublinky. Je však nutné dbát na to, aby byla nanesena skutečně všude, kde má vzniknout zrcadlový efekt. Na jednom místě se mi stalo, že jsem ji nedala až těsně do kraje, takže tam zrcadlový prášek nepřilnul.

Dalším krokem bylo nanášení zrcadlového prášku. A ten má zajímavé vlastnosti, jak jsem zjistila už díky víčku dózičky, ve které je uložen. Nejprve jsem si myslela, že je na něm natištěný obrázek zrcadlového prášku, ale tuto přilnavou souvislou hladkou vrstvičku vytvářel on sám. Díky tomu se také změní na nehtech na zrcadlový efekt. Přebytečný prášek jsem potom jemně odstranila kosmetickým štětcem z vlastních zásob, v setu není.

Během druhého pokusu s růžovým lakem jsem trochu experimentovala, takže jsem přišla na to, že je lepší zrcadlový prášek nanášet místo aplikátoru bříškem prstu. Jde to rychleji a výsledek je mnohem rovnoměrnější. Velmi důležité je totiž dávat prášek na nehty zlehka, jinak vznikají místa, na kterých nepřilne. Zřejmě to bude tím, že je zrcadlový prášek i přes svou prachovou konzistenci ze své podstaty ostrý, neboť obsahuje mimo jiné i stříbro. Při silnějším tlaku nejspíš odírá z nehtu bázi, ke které by se měl přichytit.

Posledním krokem (alespoň podle návodu) je top fixující zrcadlový prášek. Má úplně jiné vlastnosti než jakýkoliv lak, který se mi kdy dostal do ruky. Jeho hlavní složkou je totiž voda, která je při lakování zrádná. V návodu vám to neřeknou, ale vězte, že se musí nanášet v malinkém množství, jinak stéká ke krajům a povrh nehtu už pak nelze nijak vyhladit. Musím však pochválit to, že ani po dvou použitích nepřenesl štěteček do lahvičky ani jednu částečku zrcadlové třpytky, ačkoliv byl droboulinký prášek jinak všude okolo.

Výrobce doporučuje na závěr jednoduše zrcadlový prášek z prstů smýt. Sama bych k tomu dodala, abyste to udělali nejlépe až hodinu po aplikaci topu. Dříve totiž můžete vodou oslabit zrcadlový efekt, neboť vrchní lak zasychá mimořádně pomalu. Droboulinké třpytky se pak sice smýt dají, ale vhodné je na to myslet hned na začátku a na okraje nehtů použít nějakou šikovnou pomůcku, jako je třeba tekutý přírodní latex Liquid Palisade.

Výhodou této manikúry je, že si nikdo nemá šanci všimnout případných drobných vad. Zrcadlové nehty přitom přitahují pohledy, a to nejen okolí. Až se stydím za to, kolikrát jsem se zhlížela ve vlastních nehtech. Zrcadlení se navíc značně mění podle dopadajícího světla. Na fotce nad tímto odstavcem nehty směřují k obloze, ale šikmo, takže ji neodrážejí, ačkoliv svítí plné slunce. Vyniká tedy modrý podklad. Souběžně s oblohou nehty začnou odrážek oblaka i modř, i když je pod mrakem, jak je vidět na další fotce. Ostatní snímky jsou foceny za studiového osvětlení.

Za největší nevýhodu Mirror Nails od Anny považuji to, že se povrchu nehtů otlačil během první noci, což se stalo – i přes důkladné proschnutí všech vrstev – nejen mně, ale i německé blogerce, která prý doslova odtrhávala deku od prstů. Zajímavé je, že i přes toto poškození nehty intenzivně odrážely světlo. Rozhodla jsem se to vyřešit dvěma vrstvami běžného (tedy nevodního) topu. Pomohlo to, nehty potom vypadaly jako nalakované luxusním modrým metalickým lakem. Stále odrážely intenzivně světlo a na některých nepomuchlaných místech zůstal zachovaný zrcadlový efekt.

Při druhém pokusu s růžovým podkladovým lakem, který vidíte na posledních dvou fotkách, jsem klasický top aplikovala ještě před spaním, aby se nepomuchlali. Zrcadlový efekt tím byl sice poněkud oslaben, ale i tak byl výsledek nádherný. Nehty navíc vydržely v perfektním stavu celý týden, dokonce bez jakéhokoliv smývání konečků.

Když jsem přemýšlela, zda bych vám Anny Mirror Nails doporučila, tak jsem sama sobě položila otázku, zda bych si objednala další, kdyby mi došel. Ano, vůbec bych neváhala. Zrcadlový efekt je až dech beroucí, a navíc jiný a lepší způsob jeho tvorby na přírodních nehtech momentálně neexistuje. Smířila jsem se tedy s poněkud náročnější aplikací a taky s tím, že nejzrcadlovější je pouze první den.

Fotky: Snídaně v parfumerii

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: