Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Acorelle Orchidée Blanche: Vůně čisté radosti

Napadlo by vás jít hledat voňavé skvosty mezi regály s octovými čističi podlah a glycerinovými mýdly v recyklovaném papíru? Asi sotva. A právě to je problém přírodních parfémů, že se neprodávají v běžných parfumeriích. Uvědomila jsem si to po návštěvě Rolanda Tentuniana v Praze, který je autorem povedených biovůní Florascent. Namlsána jeho kreacemi z přírodních surovin jsem se proto záměrně vydala do obchodu s přírodní kosmetikou hledat další poklady. A skutečně, objevila jsem vůni čisté radosti. Jmenuje se Orchidée Blanche.

Foto: Flickr, Bruno Hander

Foto: Flickr, Bruno Hander

Na první přivonění vás obejme zářivou směsí broskví s meruňkami, měkce obalenou neurčitými květinami a medovým zimolezem. Pro zimolez mám parfémovou slabost, protože jako žádná jiná květina dokáže vůní vyvolat a připomenout  pocit štěstí. Jeho euforii ale drží Orchidée Blanche pod kontrolou, a tak dokáže být současně nekomplikovaně elegantní. Protiváhou štěstí totiž je klidný a nadýchaný vanilkový obláček ozdobený růží a cedrovým dřevem v základu. Na Fragrantice zaznívají názory, že se Orchidée Blanche rychle ztrácí. Mně ale na kůži drží poměrně dlouho a poslušně. Navíc má zajímavou schopnost nečekaně se znovu objevovat a vracet k předešlé kráse, zřejmě v reakci na změny teploty kůže.

Francouzská značka Acorelle používá, jak uvádí na svých webových stránkách, nedenaturovaný alkohol z řepy a voňavé složky z Grasse, ať už přírodního či syntetického původu. Orchidée Blanche je z 88% přírodní a neobsahuje žádná umělá barviva. Foto: Acorelle

Francouzská značka Acorelle používá, jak uvádí na svých webových stránkách, nedenaturovaný alkohol z řepy a ingredience z Grasse, ať už přírodního či syntetického původu. Orchidée Blanche je z 88 % přírodní a neobsahuje umělá barviva. Foto: Acorell

Zářivostí a neuvěřitelnou lehkostí, kdy má člověk pocit, že se vznáší, připomíná Orchidée Blanche hit 80. let, Lauru Ashley No. 1. A působí podobně mile jako Soleil de Rochas, moje soukromé sluníčko. Nemyslete si, že jsem tato parfémová přirovnání vymýšlela uměle. Při zkoušení se sama intenzivně nabízela. Stalo se to i kamarádce, která si přivoněla a okamžitě vydechla, že je to jako Aspasia od Oriflame. Název mi nic neříkal, ale internet věděl, že to byl ovocně květinový parfém z roku 1990. Když sečtu všechny tyto „historické“ asociace dohromady, nabízí se otázka, zda měla být Orchidée Blanche retrovůní. Nebo je její retroladění jen výraz toho, že dovede vytvořit pocit chvilky času jen pro sebe, což je něco, o čem si představujeme, že lidé kdysi ještě měli? A není právě pocit volnosti pravým důvodem k radosti?

S přírodními parfémy jsem rozhodně neskončila, naopak, po zkušenosti s Orchidée Blanche mě to ještě víc táhne k regálům s octovými čističi, vedle nichž stojí neobjevené perly.

podpis Katka1

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: