Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Flakon nebo smartphone? Smartflacon! (Art Landi Profumi)

Představte si takovou šikovnou hračku: Vypadá jako smartphone, ale je to pouzdro s parfémem uvnitř. Systém je to skutečně důmyslný. Tenký kryt přesně odpovídá rozměrům náplně, která má i vlastní ventilek. Nic tedy nebrání tomu, abyste náplně v luxusním pouzdru podle nálady střídali, smartflakon nosili s sebou, chlubili se jím a vyhřívali se na výsluní obdivu. Navíc vůně, které Art Landi Profumi, německá značka s italským parfumérem, do smartflakonu nabízí, jsou ukázkami umění zralého mistra. Momentálně jich mají sedm. Stejně mimořádným kouskem je ovšem samotný flakon a rozhodně stojí za bedlivější prohlídku. Ostatně něco podobného jste ještě neviděli:

 

Art Landi Profumi

Foto facebook Art Landi Profumi

To je on – kryt na náplň s parfémem čili vlastně flakon. Design je podle informací na webu značky též italský jako vůně, provedení špičkové, takže slibuje vysokou ochranu proti poškrábání – i v detailech, jako je kovový uzávěr v horní části. Vyrábí se ze stejné oceli jako hodinky Rolex. Má být absolutně odolný vůči degradaci materiálu, rezavění, poškrábání nebo změně barvy s plynutím času.

 

Art Landi Profumi

Foto facebook Art Landi Profumi

Čelní stěnu prý vyrábějí ze stejného materiálu, jakým je sklo používané pro dotykový display iPhone nebo Samsung Galaxy, jen o 40 % silnější. Díky tomu mohou slíbit vysokou odolnost smartflakonu vůči rozbití při nárazu i vůči poškrábání. Kryty mají v černé a bílé barvě, vždy s alternativou zrcadlového povrchu, a pak také v nezrcadlové modré a červené. Všechny jsou zdobené logem nanášeným prakticky nezničitelným laserovým gravírováním. Ztvrzující úpravu mají i boční kovové rámečky laděné do barvy růžového zlata nebo grafitu.

 

Art Landi Profumi

Foto web značky – profumi.de

A tahle vypadá zásobník s náplní. Pokud se chtěli držet nápadu věrné podoby se smartphonem, pak si tím pochopitelně omezili prostor a objem tak zůstal u 20 ml.

 

Art Landi Profumi

Foto profumi.de

A jak voní?

To mě samozřejmě při hltání popisu smartflakonu zajímalo tím více, že několik vůní Arturetta Landiho, majitele a parfuméra značky, znám. Jeho lehkonohé tančící orienty, především AL02 pro biehl. parfumkunstwerke, patří k divům rovným nádheře Tádž Mahalu. Proto jsem neváhala a objednala jsem komplet vzorků všech sedmi vůní. Už dorazily, díky intervenci z Německa je propustili i celníci, kteří je v Praze dva týdny zadržovali, neptejte se proč. Takže jsem je už vyzkoušela a dozvěděla jsem se tím o Arturettu Landim zase o něco více. Ale o tom až v následující recenzi.

podpis Dzona1

2 comments on “Flakon nebo smartphone? Smartflacon! (Art Landi Profumi)

 1. Jarka
  2.12.2016

  Tak to je něco! Smartphonu statečně odolávám, ale tímhle modelem bych konečně mohla oslnit i našeho „správce počítačové sítě“, který můj tlačítkový telefon bere jako hrubý poklesek proti pokroku :-).
  Design je dokonalý, to uznávám a odhaduji, že pro řadu potencionálních zákazníků bude hlavním motivačním podnětem ke koupi právě obal. Chtěla bych ho vidět ve skutečnosti.
  Těším se na pokračování, moc mě zajímá, co je vlastně uvnitř. Představuji si tam všechno, jen ne lehkonohé orienty :-).

  Liked by 1 osoba

  • dzona
   3.12.2016

   Uvnitř je poměrně různorodá směs vůní, lehkonohý netíživý orient je jen jeden. Ale stojí za to, je to vzpomínka, jak to vonělo v kuchyni, když italská maminka pana Landiho dělala dezerty. U Katky tahle vůně zvítězila. Mně se zase nejvíc líbí růže se slanou ambrou a pak citrusovka, kterou dělal Landi sám pro sebe. Pár kapek ve vzorcích ještě zbylo, takže je vezmu na ukázku

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: