Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Olympijské zátiší v Riu (Olfactive Studio)

Vzorek téhle letošní novinky jsem dostala k objednávce, takže byl originální značkový. S kartičkou. Z jedné strany pohled na medově sladký západ tavícího se slunce, z rubu stručný popis a složení parfému. Zázvor, citrusy, kokosové mléko. Hm, takže obvyklá tropická plážová směs. Přesto mi zvědavost nedala a vzorek jsem zkusila. Překvapení přišlo okamžitě, tohle není jen tak ledajaké tropické lážo plážo.

Still Life in Rio Olfactive Studio

 

Jak se musí jít na kokos

Tropické pochutiny bývají jakožto parfémové suroviny ošidné, lehce vám sklouznou do banality své kulinární podstaty a stanou se průmyslovou aromací do pudinku nebo želé. Vytáhnout z kokosu hloubku prožitku je umění, když vám v povědomí vyskakují kuličky Raffaello. Parfumérce, kterou byla Dora Baghriche-Arnaud, se to ale povedlo. Už samo kokosové mléko, jak ho používá, překračuje plochost své materiální podstaty, protože autorka jeho aroma zkomplikovala. Řídké je jen na povrchu, při ponoření do hloubky houstne a u dna už je zřetelné, že mu podporu dělá hustá pryskyřičná kaše, nápadně podobné ořechově kokosové vůně. Spíš než kokosové mléko je to už těsto a spíš už pečené. Když si uvědomíte tohle, pojmenujete si ten dojem kokosového krémového dortíku, najednou vystoupí docela přirozeně i perníkové koření. Připustíte si ho, protože by se do těsta ideálně hodilo. Mimochodem při zkoumání tohoto úseku vůně jsem si vzpomněla na Palo Santo, báječný gurmánský parfém i jinak vynikající španělské značky Carner. Palo Santo je vlastně „soliflor“, jednodruhová vůně speciálního vykuřovacího dřeva, a současně také ukázka toho, jak dovedně šidí vůně iluzemi náš mozek. Protože to, čím „svaté dřevo“ přirozeně vábí a blaží na duši, je aroma mléčného perníkového těsta.

 

Still Life in Rio Olfactive Studio

Foto Flickr, InterContinental Hong Kong

Tušení a těšení

A teď pozor. Dortové těsto ve Still Life in Rio je nadýchané a piškotově suché. Proti němu jako kontrast stojí gin s tonikem. Takový, jaký má být, ve sklenici s ledovými kostkami a se spirálkou tenkého proužku citronové kůry. Citron rychle vyprchá, perlivost ve sklenici zůstane. Jak to? Je to prosté, už za časů citronu perlivost ve skutečnosti táhl chinin a to přesně tím způsobem, který proslavil gin s tonikem. Je to ten příjemně lahodící nasládle kovový chlad, ta harmonická shoda opatrně dávkované hořkosti chininu a aromatických bylin z ginu. Jako chladivá mlha se ovíjejí kolem kokosového dortíku a stávají se jeho další dimenzí. Dva proudy ve vůni, suše sladký a aromaticky kovově svěží splývají v tušení požitku. A v tom je právě ten fígl. Tušení a těšení má mnohem větší emotivní hloubku než přičichnutí přímo k talířku s dortíkem. Parfumérka do vůně vložila přesně tento odstup a tím vytvořila sofistikovanou vůni založenou na velmi banálním kokosu. Jednu z nejlepších, podobně fantazijní nabízí jen biehl-parfumkunstwerke pod názvem EO01, rozpálený kokos vířící ve vzduchu s indickým kořením. Still Life in Rio je nepochybně míněn jako nenápadný olympijský pokus značky. Medaili si zaslouží.

podpis Dzona1

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: