Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

MakeUp Eraser aneb Konec slz

Je to pořád dokola: ráno se nalíčit. Hlavně nevynechat podkladové báze, aby make-up zůstal celý den v perfektním stavu. Jenže pak přijde večer a s ním potřeba sundat z obličeje barvičky, jejichž úkolem bylo držet věčně, a to může být problém. Odličovačů jsem vyzkoušela mnoho, některé byly velmi dobré, další průměrné a jiné skoro nepoužitelné. Postupem času jsem je začala vybírat bez ohledu na jejich účinnost – hlavním kritériem bylo, aby nedráždily oči. Pravděpodobně se u mě rozvinula přecitlivělost na nějakou běžnou složku odličovačů. Občas jsem měla pocit, jako bych si oči vytírala cibulí. Takže když jsem si v parfumerii všimla růžového ručníku nazvaného MakeUp Eraser, který sliboval, že make-up odstraní jen pomocí vody, zajásala jsem, že konečně myslí i na mě. I když pochyby jsem měla, to je pochopitelné.

Foto: Sephora

Foto: Sephora

Otevřela jsem plastový obal a zjistila, že je růžová žínka velmi jemná. Návod doporučoval, abych ji před prvním použitím vyprala a nechala uschnout, tak jsem to udělala. Následující večer jsem ji namočila v teplé vodě a začala se odličovat. Skutečně, za chvíli byl pryč veškerý make-up, a to včetně tří vrstev odolné řasenky. Takového výsledku se mi s odličovači málokdy podařilo tak rychle dosáhnout. Oči neplakaly. Byla jsem nadšená, i pro mě může existovat neslzavé odličování.

 

Foto: Flickr, Bayan Al-sadhan

Foto: Flickr, Bayan Al-sadhan

 

Jenže při pohledu na divoce zmalovaný ručníček jsem zapochybovala – půjde vůbec vyprat? V návodu doporučují použít pračku, což se mi v tu chvíli nechtělo, takže jsem ho narychlo promnula v ruce s trochou pracího gelu. Vypadal jakoby se mu nic nepřihodilo a jako nový. Takže když jsem ho dávala uschnout, uvažovala jsem, jak mu další den ztížím podmínky. Mám dvě jiné řasenky, které drží jako přibité, a ještě rtěnku, která nejde dolů ani hrubým násilím, takže ji raději už nepoužívám. Žínka byla do rána suchá a večer předvedla, že ji můj pokus v žádném případě nemůže rozhodit. Mimochodem, výrobce na svých stránkách uvádí, že dovede odlíčit i profesionální a divadelní líčidla, čemuž se už nedivím.

Foto: Sephora

Foto: Sephora

MakeUp Eraser čistí tak dokonale, že je potřeba pleť po jeho použití namazat krémem. Je to logické, protože narozdíl od odličovačů neobsahuje žádné mastné nebo pečující složky. Za nevýhodu bych to ale nepovažovala. Odlišný způsob fungování růžového ručníčku je patrný ještě na jedné věci: nepřesouvá totiž barvičky z očí až do půlky tváře, takže lze i u odličování vypadat elegantně, kdyby to snad někdo potřeboval… Životnost žínky má být dlouhá, výrobce uvádí, že ji lze až tisíckrát vyprat. Myslím, že se po tak dlouhé době už k slzotvorných odličovačům nebudu chtít vracet.

podpis Katka1

2 comments on “MakeUp Eraser aneb Konec slz

 1. JitkaM
  23.3.2016

  Tak to může být super věcička. Jen si nemím představit, že to vážně funguje i s řasenkou.

  Liked by 1 osoba

  • Já se tomu sama pořád ještě divím, že to vážně funguje – a to smývám opravdu silnou vrstvu řasenky. Navíc se tím odlíčím úplně, s odličovači mi pravidelně na očích zůstávaly zbytky řasenky, které jsem musela řešit ráno.

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

Informace

This entry was posted on 22.3.2016 by in Kosmetické dárečky and tagged , , , , , .
%d blogerům se to líbí: