Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Překvapivá novinka Etro: Io Myself je arabka!

Ne že by tím byla mezi západní produkcí výjimkou, v tomhle smyslu o překvapení opravdu nejde. Vlně okouzlení arabskými parfémy už propadl kdekdo, především mezi nikovými parfuméry, dokonce i křehký Francis Nourhan Kurkdjian. Miroir des Voluptes Thierryho Muglera není nic než hřmotný oud a růže, uhlazený Frederic Malle prodává portrét arabské lady a ostře oudovou The Nihgt. Tom Ford, Armani, Kilian, Heely, značek, které se zhlédly v orientální živelnosti a vášnivosti, je spousta. Jenže ti všichni si drží větší či menší odstup a cítíte, že arabský styl byl námět, ne cíl, že zpracování je evropské, že živelnost je podřízená disciplíně a západní estetice. Ne tak Io Myself. To JE čistokrevná arabka na první, druhé i třetí přivonění. Jestli jí k tomu něco chybí, pak jen okrajově špetka vůní a pachů tržiště.

Etro Io Myself

Foto Flickr Christopher Rose

Oud a růže

A taky kandované ovoce, především citrusy. Koření jen střídmě. Oud je vydatný a všeobjímající, rozprostřený jako měkounký samet, pro větší komfort ještě poprášený zlatou chumlavou ambrou. Výborně se propojují a společně imitují orientální koberec, nekonečně dlouhý a plující, což je zajímavá vlastnost vůně. Jakoby se pohybovala pomalým širokým proudem, přitom se prakticky nemění. Do toho požitkářsky připraveného pohodlí se usadí překrásné růže s ovocnými akcenty, jedna čerstvá a jedna sušená, a více už netřeba.

Etro Io Myself

Flakon se drží jednotného stylu, typického pro Etro.

Kdo kdy zkusil nějaký arabský olej, tak to je ono, ta báječná voňavá deka, která vás rázem přenese do pohádkově nereálného Orientu. Přesně to Io Myself umí, jenže v tom je i její slabina. Jakkoli je povedená (a současně i přiměřená našim evropským představám o intenzitě a výdrži), nahradíte ji arabským olejem za pár korun. Pokud ho seženete…podpis Dzona1

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: