Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Atelier Cologne: Sud Magnolia (Magnolie pro štěstí)

Nedávno jsem si na seznam parfémových značek, které mám nejraději, připsala Atelier Cologne. Dostal se do dobrého klubu, kde už je Caron, Fragonard a Eisenberg, solidní oddíly s vitrínkami plnými vítězných pohárů, kde se mi líbí jedna vůně vedle druhé. Stejně tak tomu bylo s Atelier Cologne, za kterým jsem vyrazila do Sephory v Palladiu. Strávila jsem tam hodnou chvíli, než jsem se rozhodla pro tři favority a těm jsem zarezervovala – zatím na Snídani v parfumerii – místo. Prvním objeveným pokladem je Sud Magnolia z nové kolekce Azur.

Na webových stránkách Atelier Cologne je ke každé vůni zajímavé zátiší a krátký příběh. U Sud Magnolia se píše, že se každý rok koná oslova, na které se vždy setkává on s ní. Tentokrát ji zahlédnul jako první, měla na sobě masku zdobenou bílými peříčky a purpurovými krystaly. Nemohl se dočkat, až si spolu zatancují. Foto: Atelier Cologne

Na webových stránkách Atelier Cologne je ke každé vůni zajímavé zátiší a krátký příběh. U Sud Magnolia se píše, že se každý rok koná oslova, na které se vždy setkává on s ní. Tentokrát ji zahlédnul jako první, měla na sobě masku zdobenou bílými peříčky a purpurovými krystaly. Nemohl se dočkat, až si spolu zatancují.
Foto: Atelier Cologne

Sud Magnolia mě uchvátila optimismem. Není to jen taková ta obvyklá radost, když je člověku dobře s vůní, která se mu líbí. Tenhle parfém se snaží potěšit i jinak než líbivostí. Myslím, že to dělá výběrem speciálních „veselých“ pomerančů a pomela. Nestudí ani neosvěžují, ale jiskří pohodovou atmosférou dovolené pod horkým sluncem. Bezstarostnost a klid se úplně vznášejí ve vzduchu. V praktickém ohledu se od citrusů v jiných vůní liší i tím, že neblednou už po pár minutách, což je možná díky vysoké koncentraci vonných olejů. Atelier Cologne totiž vytváří takzvané absolutní kolínské, což jsou v podstatě čisté parfémy.

Foto: Flickr, katiew

Foto: Flickr, katiew

Magnolie stojí vedle citrusů, možná dokonce v jejich stínu. Nespojují se, přesto společně vytvářejí zážitek zářivosti. Je to tím patrnější, že parfém postrádá obvyklé zemité složky v základu, nejsou tu pryskyřice, dřeva jen minimálně. Díky tomuto odlehčení je parfém rozjařený a vzletný, přitom nepůsobí banálně.

Foto: Flickr, webtreats

Foto: Flickr, webtreats

Zpočátku jsem se ale podivovala magnolii v názvu, když jasně silnější dojem byl citrusový. Časem jsem pochopila, že důvod bude ve stavbě parfému. Sud Magnolia totiž vytváří prostorové vrstvy, kde se nejblíže ke kůži drží právě  veselé pomeranče. Teprve v odstupu je výraznější magnolie a ještě dál pak pokračuje její podpůrný květinový sbor s pivoňkou a růží. Je to zajímavý efekt, díky kterému je vůně proměnlivá a nositel ji cítí jinak než kolemjdoucí.podpis Katka1

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: