Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Rose Oud: Jakmile mám horečku, přibyde mi růže

Druhý den jsem bojovala s chřipkovou horečkou, když za mnou přišla Dzona s flakonem v ruce: „Tohle je vůně přesně pro tebe! No schválně, zkus ji.“ Silou vůle jsem se rozhodla překonat řádící viry, až jsem na chvilku ucítila velmi milou růži s cukrátky. Dzona mi vysvětlila, že jí vůně právě dorazila z Německa, byl to nákup naslepo, a i když je krásná, tak si ji nedovede na sobě představit. „Ale já už přece jednu růži léčící horečku mám. Moji Evelyn Rose.“ „Tahle je ale úplně jiná“. Vzala jsem si ji, protože mi argument, že různé patogeny potřebují různé parfémové léky, přišel rozumný a logický. Při pochřipkovém zkoušení jsem zjistila, že Dzona měla naprostou pravdu – Rose Oud je úplně jiná než růže, které jsem zatím zkoušela.

Foto: Flickr, Ana Gremard

Foto: Flickr, Ana Gremard

Zřejmě byste podle názvu čekali, že je to růže s oudem. Omyl, je to růže s medem. S už trochu zatvrdlým a krystalickým, který voní jinak než tekutý med, přesto je stejně zlatý a květinově aromatický. A žádný oud ve vůni není – tím jsem si naprosto jistá, ačkoli patří do kolekce nazvané „Oud“. Když jsem to zjistila, tak jsem znovu detailně prozkoumala jemnou dřevitou složku vůně, ale názor jsem nezměnila.

Foto: Laurence Dumont

Foto: Laurence Dumont

Kolekce Oud obsahuje ještě 3 další vůně, všechny jsou z roku 2013. Byla bych na ně také zvědavá, stejně jako na celou francouzskou značku Laurence Dumont (někde ji můžete najít pod označením Les Senteurs Gourmandes), která už vytvořila více jak 40 vůní. Jsou překvapivě levné, přitom bych Rose Oud bez rozmýšlení zařadila mezi velmi povedené nikovky a značku k tajným tipům.

Foto: Flickr, David Hawkins-Weeks

Foto: Flickr, David Hawkins-Weeks

Rose Oud dovede léčit, protože je hodně veselá. Jiné růže bývají trochu zadumané, někdy až chladné, ale tato se celou dobu směje. Líbí se mi také, že v ní nejsou jen plně rozkvetlé růže, ale i různá stádia poupat. Později jsem si všimla, že je kromě krystalického medu ozvláštněna i šafránem, který podporuje jeho suchost.

podpis Katka1

 

2 comments on “Rose Oud: Jakmile mám horečku, přibyde mi růže

  1. Martina Marcela
    21.10.2015

    Včera jsem si lebedila v Quelques notes d´amour od YR. Bylo o ní napsáno ledacos, na mně vychází jako velmi příjemná „dřevitá růže“. Už mám i So Elixir Bois Sensuel, je moc pěkná, ale nemuseli tam dávat to pačuli 🙂 Do Quelques notes se výborně hodí, tady je ale tak trošku navíc a myslím, že je důvodem, proč krásný kosatec vynikne zejména na začátku a pak si na něj člověk musí počkat, než se zase objeví.
    Přeji pevné zdraví, hodně růží a Boží požehnání 🙂

    Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: