Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Eisenberg Back to Paris: Moje nová hračka

Back to Paris je tak miloučká a líbezná vůně, že by ji možná měli prodávat výhradně jako miniaturku. Bohužel to nikoho nenapadlo, takže mám doma 100ml flakon, který svými rozměry sice neladí s vnitřkem, ale aspoň si té krásy můžu vydatně užívat. Původně jsem neplánovala si ji pořídit. Stačila ale náhodná (znáte to…) návštěva parfumerie, abych si všimla vůní Eisenberg ve výprodejovém regálu. Nejprve jsem se lekla, že v Sephoře končí, což by mi bylo velice líto, protože jsou to ve své podstatě nikovky a jinde je u nás neprodávají. Líbí se mi skoro všechny, možná kromě trochu zvláštní Tentation, ale to je zase oblíbená vůně Dzony. Zeptala jsem se prodavačky, jak to s Eisenbergem bude dál. Mám prý být v klidu, na tyto vůně jsou hrdí, rozhodně je budou mít dál v nabídce a slevami pouze chtějí udělat nám zákazníkům radost. Tak jsem ji vzala za slovo a odcházela s Back to Paris v nákupní taštičce.

Panenky nebo Eisenbergy? Foto: Flickr, chicks57

Panenky, nebo Eisenbergy?
Foto: Flickr, chicks57

Back to Paris je jako jemný sladký nadýchaný obláček. Patří k tomu typu vůní, u kterých je celkový dojem mnohem důležitější než jednotlivé složky. Ty byly navíc pořádně promíchány a pevně drží při sobě, čímž jsou trochu nezřetelné, zřejmě aby ty pocity poletující ve vzduchu příliš nerušily. Co si určitě uvědomíte, je růže, která ukazuje kromě své květinové podoby i tu výrazně jahůdkovou. A taky karamel, mandličky, fialky, levanduli, frézii a vanilku. Jak se vůně rozvíjí na kůži, tak začíná být patrné i santalové dřevo, pačuli a pižmo. Tento výčet složek ale vůni vystihnout nedokáže. Tak na něj na chvilku zapomeňte a čtěte dál, jaké dojmy a pocity Back to Paris vyvolává.

Tato malba zdobí jinak černou krabičku parfému Back to Paris. Autorem je malíř Juarez Machado, který vytvořil pro každý parfém Eisenberg (s výjimkou J’Ose) jiný obraz, samozřejmě ve stejném stylu. Krabičky Eisenberg tak v parfumerii přitahují pozornost, na druhou stranu ale mohou některé zákazníky nechtěně odrazovat od zkoušení. Foto: Eisenberg

Tato malba zdobí jinak černou krabičku parfému Back to Paris. Autorem je malíř Juarez Machado, který vytvořil pro každý parfém Eisenberg (s výjimkou J’Ose) jiný obraz, samozřejmě ve stejném stylu. Krabičky Eisenberg tak v parfumerii přitahují pozornost, na druhou stranu ale mohou některé zákazníky nechtěně odrazovat od zkoušení.
Foto: Eisenberg

Především je v ní cosi starosvětského. Umím si ji představit, jak ležela sto let zapomenutá na půdě a jakýmsi zázrakem jí ten dlouhý čas nijak neublížil. Tato vintage část vůně je trochu mýdlová, hodně květinová a dokonale rozmazlující. V Back to Paris je zároveň i druhá, velmi moderní poloha. Používá karamel a pačuli, dnes velmi populární složky. Zajímavé je, že k sobě obě části dokonale ladí, takže je na každém, čeho si bude spíš všímat.

Taky jste měli takový deníček? Foto: Flickr, Hahnemühle FineArt GmbH

Taky jste měli takový deníček?
Foto: Flickr, Hahnemühle FineArt GmbH

To nejdůležitější na závěr: Back to Paris je jednou z nejměkčích a nejhladivějších vůní, kterou jsem kdy zkoušela. Skvěle by se hodila k holčičím deníčkům plných tajemství. Kromě rozmazlující sladkosti má v sobě i špetku jemně štiplavého koření, která ji oživuje svěžestí, akčností a nedovoluje jí působit ospale. V horkém počasí se nádherně rozvíjí na kůži, dovede odvést pozornost od vedra a je zásobárnou dobré nálady.

podpis Katka1

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d bloggers like this: