Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

L’Or de Say No. 1: Nikovka z Orsay?

Skoro nikdo mi to nechce věřit, ale nesnáším nakupování oblečení. Občas se tomu nedá vyhnout, takže se snažím před vstupem do obchodu alespoň nějak pozitivně motivovat. Posledně jsem si řekla, že když si zvládnu v Orsay koupit něco na sebe, tak se pak odměním zkoušením novinek v Sephoře. Vybrala jsem si šaty. Takže teď je rychle zaplatit a hurá na parfémy. Prodavačka mi zrovna podávala se znuděným úsměvem tašku, když jsem si všimla u pultu dvou parfémů. „Znáte La Vie Est Belle?“, zeptala se tentokrát se skutečným úsměvem. „Protože naše L’Or de Say No. 1 voní stejně.“ Řekla mi, že mají oba parfémy nově v nabídce a mluvila o nich s takovým nadšením, že jsem si byla jistá, že by i ona teď byla mnohem raději v parfumerii. Zřejmě měla na prodej parfémů talent, protože jsem odcházela z Orsay kromě šatů i s toaletkou L’Or de Say No. 1, a to nejsem zrovna fanynkou sladké pačuli.

Vlevo je moje L'Or de Say No. 1, vpravo  L'Or de Say No. 2. Dvojku jsem v rychlosti také zkoušela, je zajímavá, trochu podobná jedničce, ale ovocnější. Foto: Orsay

Vlevo je moje L’Or de Say No. 1, vpravo L’Or de Say No. 2. Dvojku jsem v rychlosti také zkoušela, je zajímavá, trochu podobná jedničce, ale ovocnější. Foto: Orsay

Zamířila jsem do parfumerie. Už jsem se sice nepotřebovala odměnit, ale chtěla jsem si ověřit, že se prodavačka trochu plete, že se moje nová vůně podobá La Vie Est Belle jen typově a že je mnohem propracovanější a zajímavější. Až v Sephoře jsem si uvědomila, že mi vlastně nabídla L’Or de Say No. 1 jako fejk, což mě zpětně docela pobavilo.

Lístky pačule. Foto: Flickr, ding-ding

Lístky pačule obecné.
Foto: Flickr, ding-ding

La Vie Est Belle a L’Or de Say No. 1 se shodují v tom, že je v obou (stejně jako v dalších typově podobných vůních) ethylmaltol a pačuli. L’Or de Say No. 1 se zásadně liší tím, že v ní není prázdné místo, které v těchto vůních často vnímám. Myslím, že za něj může pačuli, která má v kombinaci s cukrem (=ethylmaltolem) sklon vyznívat ploše, prázdně a trochu chemicky. V L’Or de Say No. 1 parfumér toto místo šikovně překryl, takže vůně působí velmi příjemně, luxusně a přírodně. Přidal ještě vanilku a pižmo, čímž vznikl parfém, který voní tak, jak si představuji, že by musela vonět pačuliová nikovka.

Ve vůni je ethylmaltolová cukrová vata.... Foto: Foto: Flickr, Anais

Jak voní etylmaltol? Jako cukrová vata….
Foto: Foto: Flickr, Anais

... která v kombinaci s pačuli tvoří také hrubé cukrové krystaly. Přesto ale vůně není přeslazená. Foto: Flickr, Arkomas

… a v kombinaci s pačuli umí také hrubé cukrové krystaly. Přesto ale není přeslazená.
Foto: Flickr, Arkomas

Přemýšlela jsem, kdo vůni vytvářel, protože si na ní dal opravdu záležet. Zřejmě vyzkoušel spoustu vůní s pačuli, aby pak vybral do L’Or de Say No. 1 jen to nejlepší z nich. Žádné jméno jsem ale neobjevila. Vyhledáváč navíc usoudil, že jsem „měla na mysli“ parfémovou značku d’Orsay a byl trochu problém ho přesvědčit o nečem jiném. Takže jsem se kromě informace, že má Orsay v nabídce dva parfémy z roku 2015, nic moc nedozvěděla.

Autoři této cedule visící v Torontu by měli rozhodně vyzkoušet  L'Or de Say No. 1. Třeba by to jejich nepřátelský postoj trochu zmírnilo a začali by být vítáni i zákazníci s pačuli. Foto: Flickr, Cory Doctorow

Autoři této cedule visící v Torontu by měli rozhodně vyzkoušet L’Or de Say No. 1. Třeba by to jejich nepřátelský postoj trochu zmírnilo a začali by být vítáni i zákazníci s pačuli.
Foto: Flickr, Cory Doctorow

L’Or de Say No. 1 je můj velký parfémový objev, díky kterému jsem změnila názor na pačuliové vůně. A pro příští nákup oblečení mám novou motivaci: zkusím pátrat po dalších skrytých parfémových pokladech.

podpis Katka1

 

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: