Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Oscar Flor: Květ složený z ovoce

Už jsem se k tomu přiznávala víckrát, mám právě ovocné období, které mě nenechává v klidu a vyhání mě do ulic shánět něco nového v parfumeriích. Tak jsem narazila na letní novinku Oscara de la Renty. Jmenuje se Oscar Flor a při prvním přivonění jsem se nemohla nabažit její ovocné chladivosti. Jenže o chvíli později se ovoce vytratilo a vůně začala být květinová. Překvapilo mě to. A ještě větší překvapení přišlo, když se vzápětí vrátilo ovoce. Usoudila jsem, že Oscar Flor má zvláštní vývoj. Ale nebylo to tak. Ovocné a květinové fáze se  střídaly i dál, takže to nemohlo být způsobeno rozvíjením vůně na kůži, ale něčím jiným. Myslím, že příčinou tohoto zvláštního efektu je rafinované spojení složek, kdy se kousky ovoce skládají do podoby květu. A mozek si chvíli prohlíží květ, takže pro něj detaily nejsou podstatné, a o něco později se dívá, co je tam vlastně za ovoce. A pak si všimne liči, manga a citrusů.

Foto: Flickr, Arthur Lee

Foto: Flickr, Arthur Lee

Květem, který ovoce vytváří, je magnólie. Je velmi dominantní, takže jsem si původně myslela, že je v parfému doopravdy její vůně použitá. Ale zřejmě to tak není, protože oficiální složení uvádí z květinových složek jen růžový jasmín a bílou pivoňku. Obě jsou ve vůni přítomné, ale květ magnolie je přehlušuje. Kromě ovoce se na květu podílí zřejmě i neroli a tonka.

Foto: Oscar de la Renta

Foto: Oscar de la Renta

ODLR-FLOR-PACKSHOT_detail_72dpi

Flakon je z čirého skla a samotný parfém má světle růžovou barvou, což také podporuje magnóliový dojem z vůně. Foto: Oscar de la Renta

Dle popisu značky má být Oscar Flor mladistvou a svěží interpretací vůně Oscar z roku 1977. S tou svěžestí jednoznačně souhlasím, podle mě je Oscar Flor perfektní letní vůní, a to nejen proto, že je příjemně chladivá. Zároveň je jemná a průzračná, takže v horku přináší úlevu bez jakéhokoliv zatěžování. Přesto má velmi dlouhou výdrž. Nemyslím si ale, že by byla tato vůně mladistvá. Možná jen v tom smyslu, že je to parfém moderního typu. Jinak bych tipovala, že se pro svou noblesu může líbit i zkušenějším.

podpis Katka1

 

 

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: