Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

5 podob léta: 4. ledové citrusy s CK One Summer 2015

Ačkoli jde o typickou mainstreamovou klasiku pro léto, pro mě je tento parfém unikátní, protože jsem ho dostala jako dárek na degustaci parfémů s Adou a blogerkami. Je to můj první Calvin Klein, takže jakmile jsem dorazila domů, tak jsem si vyhledala na googlu další informace. A zjistila jsem, že značka vydává už od roku 2004 pro každé léto novou unisexovou chladivou vůni.

Flakon pro rok 2015 považuji za nejpovedenější z celé řady CK One Summer. Mají vždy stejný základní tvar, ale letos je porvé sklo na zadní straně zvlněné a navíc kolorované v odstínech studené duhy, takže dokonale napodobuje vodní hladinu. (Foto: Calvin Klein)

Flakon pro rok 2015 považuji za nejpovedenější z celé řady CK One Summer. Mají vždy stejný základní tvar, ale letos je porvé sklo na zadní straně zvlněné a navíc kolorované v odstínech studeného spektra duhy, takže dobře napodobuje vodní hladinu. (Foto: Calvin Klein)

Jak voní ta aktuální CK One Summer 2015? Příjemně, pokud se vám líbí koncentrované aroma citrónů a limetek, které navíc nevyprchá a je výrazné po celou dobu. Mimochodem, ač se jedná o svěží vůni, tak má neuvěřitelně dlouhou výdrž, cítila jsem ji ještě druhý den po osprchování. Další důležitou složkou je ledová tříšť. Ta sice není v oficiálním složení uvedena, ale jsem si s ní jistá. Podporují ji (a možná dokonce imitují) štiplavý zázvor a pichlavý jalovec. Trocha toniku zase zvýrazňuje nahořklost citrusů. Ve vůni je také hladké santalové dřevo, které se od dalších složek poněkud odděluje a vytváří příjemně hladký pocit na kůži.

Foto: Flickr, Michael Stern

Foto: Flickr, Michael Stern

Ptáte se, jak voněly letní limitky předchozích jedenácti ročníků? Také mě to zajímalo, takže jsem se opět zeptala googlu. Vytvořila jsem malý přehled, ve kterém jsou vypsány vždy tři nejvýraznější složky:

 • Léto 2004: citrusy + kivi + borůvkové listy
 • Léto 2005: broskve + ananas + plumérie
 • Léto 2006: citrusy + meloun + mandarinkové listy
 • Léto 2007: citrusy + meloun + kosatcový kořen
 • Léto 2008: okurka + meloun + máta
 • Léto 2009: mořská voda + okurka + rum
 • Léto 2010: citrusy + meloun + hruška
 • Léto 2011: mořská voda + citrusy + rebarbora
 • Léto 2012: okurka + limetka + vodní tóny
 • Léto 2013: vodní tóny + okurka + meloun
 • Léto 2014: limetka + tequila + meloun

Nedá se přehlédnout, že základem je vždy kombinace citrusů, vodnatých tónů a nahořklých složek. Některé ročníky ovšem ve mně vyvolávají značnou zvědavost, takže mě zpětně mrzí, že jsem aspoň nepřičuchla – jak mohla vonět třeba okurka s rumem a slanou vodou? To už se nedozvím, zato si můžu být jistá, že CK už chystá One Summer 2016 a kdo ví, co tam přijde….

Miniseriál 5 podob léta:

Můžete si přečíst:

1. indiánské s Posalou

2. požitkářské s Amor Amor

3. pohádkové s Rania Rasasi

Ještě přijde:

5. Zapomenutý Orient Obelisk

podpis Katka1

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: