Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

5 podob léta: 3. pohádkové s Rania Rasasi

Arabské parfémy už zkouším dlouho, ale stále ještě mě nepřestalo fascinovat, že stačí kapka vůně a rázem se kolem rozprostře kousek horkého Orientu. Myslím si dokonce, že je záměrem parfumérů, aby to byl Orient tradiční, přesně takový, jak si ho představujeme podle obrázků starých příběhů a jaký máme rádi. Ukazují ho trochu nereálný a hodně pohádkový, jako místo, kde panuje věčné léto, Orient paláců s ohromující ornamentální výzdobou a skrytými zahradami. Tak nějak vypadá prostředí, do kterého vás dostane Rania. Zatímco jiné parfémy ukážou kousíčky a útržky Orientu, v tomhle je arabská pohádka v celé své délce.

Foto: Flickr, Mustafa Al-ammar

Foto: Flickr, Mustafa Al-ammar

V této pohádce to voní hlavně po růžích a zlaté ambře. Růže reprezentuje krásu, radost, rozmazlování pečujícími oleji a její ovocná složka ukazuje, že se nezapomnělo ani na orientální sladkosti. Ambra se spojuje se vzácnými pryskyřicemi a společně vytvářejí dojem bohatství, zlata a luxusního dřeva. K těmto výrazným líbivým složkám byla do parfému přidána trochu nečekaná protiváha, kterou je jemný trpký podtón. Zřejmě ho vytváří hřebíček, možná i hořká jádra meruněk. A najednou se v pohádce objeví napětí, protože i přes všechnu krásu arabských paláců v nich přece jen nebylo úplně bezpečno.

rania rasasi

Flakonek parfémového oleje Rania připomíná palácovou výzdobu.

Záplavu růží v parfému Rania doplňují další květiny, především ylang-ylang a jasmín. Nechybí ani trochu suchá ovocná složka a také hlaďoučké santalové dřevo, které se zintenzivní po pár hodinách od aplikace. Rania se krásně nese do prostoru, jak už to bývá u arabských vůní zvykem.

Kromě parfémů vytvářejících kouzelnou atmosféru orientálních paláců mě hodně zajímají i arabské vůně „evropského“ typu. Poslední dobou také přemýšlím, zda existují nějaké parfémy, které by reflektovaly arabskou současnost a realitu. Třeba vůně „Pohlednice z odpolední Dubaje“? Pokud ano, tak bych je velmi ráda vyzkoušela.

Miniseriál 5 podob léta:

Můžete si přečíst:

1. indiánské s Posalou

2. požitkářské s Amor Amor

Ve volném sledu ještě přijde:

4. Citrusy na ledu s CK

5. Zapomenutý Orient Obelisk

podpis Katka1

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: