Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Letní rtěnka od Alciny (Kosmetické dárečky, 4. díl)

Vyzkoušela jsem už hodně rtěnek, o kterých reklama tvrdí, že se nesmývají. Jen o málokteré je to pravda. Mezi tu hrstku patří i tenhle můj objev z Alciny. Přitom jsem ji vyzkoušela spíš náhodou. Mám totiž ráda laky na nehty této značky, proto jsem byla zvědavá i na jejich další kosmetiku. Vyzkoušela jsem tedy tónovací rtěnku, která je z aktuální letní kolekce Bohemian Bronze.

Vybrala jsem si odstín nazvaný Azalea.

Vybrala jsem si odstín nazvaný Azalea. Ladí s mými azalkovými šaty.

Rtěnka příjemně vanilkově voní, což mě potěšilo. Před nalíčením jsem byla zvědavá, jestli rtěnka opravdu vytvoří přirozený vzhled rtů a jemně vyhladí jejich povrch.

Rtěnka příjemně vanilkově voní, což je pro její kvalitu nepodstatné, ale potěšílo mě to. Po přivonění už jsem byla hlavně zvědavá,  jestli rtěnka opravdu vytvoří přirozený vzhled rtů a jemně vyhladí jejich povrch.

A bylo to tak. Rtěnka je na rtech velmi příjemná, jemně se leskne a svou konzistencí připomíná spíše balzám. Zkusila jsem dát více vrstev, čímž vznikl výraznější vzhled. Překvapilo mě, že se rtěnka ani přes silnější vrstvu neslila, jak to některé rtěnky dělávají. Také mě potěšilo, že rty zůstaly nalíčené i po odpolední svačině, a to můžu tvrdit jen o málokteré rtěnce.

Dokázala to. Rtěnka je na rtech velmi příjemná, jemně se leskne a svou konzistencí připomíná spíše balzám. Zkusila jsem dát více vrstev, čímž jsem zvýraznila barevnost. Překvapilo mě, že se ani přes silnější vrstvu neslila, jak to některé rtěnky dělávají. Také mě potěšilo, že rty zůstaly nalíčené i po jídle, a to můžu tvrdit jen o málokteré rtěnce.

Dzona mě přemluvila, abych dala do tohoto článku i můj portrét. Prý by to bylo blbý, kdyby byly  na fotkách jen samé výřezy.

Dzona mě přemluvila, abych dala do tohoto článku i můj portrét. Prý by to bylo blbý, kdyby byly na fotkách jen samé výřezy mé hlavy.

Luxury Lip Balm Foto: Alcina

Luxury Lip Balm. Fotka je reklamní, chtěli jsme sice vytvořit vlastní, ale povrch je dokonale lesklý jako zrcadlo, takže to Dzona vzdala.

Na závěr musím pochválit ještě jednu skvělou věc od Alciny: balzám na rty, který vidíte na fotce. Mám s praskáním rtů dlouhodobě velké problémy. Prý to může souviset s nedostatkem vitaminů B, zinku a železa. Tabletek jsem už spolykala hodně, ale nic nemělo efekt. Rty si proto musím pořád mazat. Vyzkoušela jsem hodně balzámů na rty a nejlépe mi sedí dva: ten od Alciny a ještě jeden od Neutrogeny. Balzám Alcina má podobnou vůni jako tónovací rtěnka, na rtech je velmi příjemný a dodává jim jemný lesk.

podpis Katka1

 

 

 

 

 

2 comments on “Letní rtěnka od Alciny (Kosmetické dárečky, 4. díl)

  1. Jarka
    16.6.2015

    Rtěnka vypadá skvěle a moc ti sluší. A Alcinu pokládám za objev jako celek, ještě žádný výrobek mě nezklamal.

    Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: