Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Cartier La Panthere Légere: Kočka, která přichází po špičkách

Zářivá, luxusní a svůdná. Nejdříve jsem se takovému popisu chtěla vyhnout, protože jsou to slova u parfémů tak nadužívaná, že už pomalu ztratila význam. Ale nešlo to, protože přesně taková nová panteřice je. A ještě víc: Je oslnivě zářivá, extrémně luxusní a neodolatelně svůdná. Podobné vlastnosti má i její o rok starší sestřička La Panthere, jen je částečně překrývá jásavost.

Cartier La Panthere Legere

Zkoušela jsem obě panteřice naráz a přemýšlela jsem, co přesně v nich vytváří ten dojem luxusu. Že by to bylo těmi bílými květinami, především nádherně krémovou gardénií? Parfumérka Mathilde Laurent jí do La Panthere Légere přidala o něco více, takže působí až „houbičkovým“ dojmem. Nikoho by ale neměl odradit, protože je jen něžný a čistý. Když jsem vzpomínala na jiné parfémy s bílými květinami, ty mi voněly také čistě a noblesně, ale ne takhle jednoznačně luxusně. Takže co by ten dojem luxusu mohlo vyvolávat? Už vím, speciální větvičník!

Foto: Flickr, Sonny Abesamis

Foto: Flickr, Sonny Abesamis

Jsem přesvědčená o tom, že si parfumérka dala na vyznění větvičníku zvlášť záležet. Obalila ho velkým pižmovým oblakem, aby nemohl nikoho ani náhodou rušit. Měkkost vůně musela být záměr, tato panteřice přichází nehlučně a po špičkách. Drápky nejsou cítit, protože větvičníku nepřidala parfumérka ani málo, ani moc, ale přesně akorát, což bylo klíčové. Jen tak totiž mohly větvičníková hrubost, vlhkost a studenost vytvořit neagresivní protiváhu k ostatním líbivým složkám. Větvičník tak elegantně dodává oběma parfémům hloubku a díky ní velkolepost.

La Panthere Legere

V La Panthere Légere je to přesně odvážené množství větvičníku větší než v La Panthere, kde ho částečně překrývají ovocné složky, především meruňky, maliny a rebarbora. Vůně díky nim působí šťavnatěji a veseleji. V panteřici Légere je ovoce zastoupeno maximálně tak jednou osamělou meruňkou. Je v ní ale spousta květů tiaré, díky kterým parfém září a působí až jiskřivě.

Obě cartierovské panteřice jsou velmi zajímavé a líbí se mi, ale s La Panthere Légere to pro mě byla láska na první přičichnutí. Patří teď k mým pěti parfémům, které mám nejraději a dělají mi největší radost.

podpis Katka1

 

 

 

 

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: