Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

Tous Love: Branka do snového světa

Loňskou novinku Tous pojmenovali „Love“, a já si nemyslím, že to byl zrovna dobrý nápad. Název by důvodem, proč jsem si ji před vyzkoušením představovala jako naivní vůni bez charakteru. Taková ale vůbec není, jak jsem zjistila po prvním přičichnutí. Měla jsem hned pocit, jako bych se ocitla ve světě holčičích snů. V takovém tom bezproblémovém světě, kde je pohoda, radost a štěstí. Není to místo prosté ani hloupé, je prostě holčičí. Pokud si tento svět nechcete připomenout, tak Tous Love raději ani nezkoušejte, protože vás do něj spolehlivě vtáhne, ať je vám 20, 40 nebo 60 let.

Foto: Tous

Foto: Tous

A jak to ve snovém světě voní? U branky hodně po malinách a ostružinách, možná se tam podává ovocný koktejl jako welcome drink. Kousek od brány je spousta lesních fialek. Při zkoušení Love jsem pořád musela vzpomínat na Petranu (Odin), ve které jsou stejné fialky. Stříkla jsem si ji na druhou ruku, abych si ji připomněla. Při porovnávání vůní jsem zjistila, že v obou je kosatec a špetka červeného pepře. Love je ale mnohem sladší. Bylo zajímavé sledovat, jak je celkový dojem z těchto dvou – dle ingerdiencí – podobných parfémů odlišný. Petrana nemá s holčičím sněním nic moc společného. Je vzdušnější, dřevitější a les je v ní mnohem výraznější než v Love. Zajímavé je, že v Petraně je ukázán les nejen z jeho krásné stránky, ale i z té záhadné a až trochu nebezpečné.

Foto: Flickr, Maia C

Foto: Flickr, Maia C

Po nějaké době se k fialkám, kosatci a malinám v Love přidá ještě růže, pižmo a vanilka. Tyto složky podpoří jemnost, krémovost a zářivost vůně. Love má překvapivě dlouhou výdrž a ke konci se objeví hladké santalové dřevo, které do tohoto snového světa skvěle zapadá.

Foto: Flickr, Todd Shaffer

Foto: Flickr, Todd Shaffer

Normálně nenosím jednu vůni déle než den, protože parfémy ráda střídám. S Love to ale bylo jiné, vzala jsem si ji i druhý den, protože jsem chtěla v tom snovém světě ještě chvíli zůstat.

podpis Katka1

 

 

 

 

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

Informace

This entry was posted on 26.4.2015 by in Parfémy, Tous and tagged , , , , , , , .
%d blogerům se to líbí: