Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

CARNER: Tardes (Sladová kaše s mandlemi)

Carner Barcelona je letopočtem vzniku 2010 mladá značka, ale se zralými vůněmi obdařenými čímsi jako charismatem. Momentálně jich mají pět, Tardes přišel na svět jako druhý v řadě, ihned po úvodním D600, takže je nepochybně museli chystat současně. Nicméně kromě nepopiratelného dojmu luxusu mez nimi žádná podoba není, oproti proměnlivé a dramatické D600 je Tardes klidná až statická gurmánská vůně. Ale jaká!

Foto Flickr  Toshiyuki IMAI

Foto Flickr Toshiyuki IMAI

Hořké mandle a dětská kaše se sladem, to byl můj první, druhý i každý další dojem. Nic víc se v té vůni neděje, ale už tohle samo o sobě vytváří kontrast, na který mozek slyší, musíte si ho prostě všímat. A pak ten slad! Ještě nikdy jsem ho v žádném parfému nezaznamenala, to bych si určitě všimla, na slad mám čichovou paměť vycvičenou. Ne jak si myslíte, kupuju si ho jako pochoutku na chleba. Vypadá jako houstnoucí med, stejná hutná a zlatavá hmota, ale chutná a voní úplně jinak. Nemá nic z hyperglykemické křečovitosti medu, žádné kytičky, jeho vůně je hořkosladká a slaná s kovovou pachutí minerálů. Vláčná a táhlá. U dna maličko připečená. To musíte vyzkoušet, na čerstvém kváskovém chlebu s poctivým máslem je ječný slad hotovým gurmánským divem světa.

Foto Flickr Cici Liu

Foto Flickr Cici Liu

V dětských kaších se jeho kovová minerálnost a slanost schová, ale nezanikne, jeho rázovitost je znát i přes mléko. A stejně tak v Tardes, což má být podle oficiálního popisu vůně krajiny s mandloněmi a pšeničným polem, to vše v medovém světle zapadajícího slunce. Hodně to odpovídá, jen ta pšenice není syrové makrobiotické zrní, ale kašička nadýchaná jako natřesená peřinka. Se sladem a hořkými mandlemi je to neuvěřitelně vábivá kombinace.

Foto Flickr Alberto Carrasco Casado. Tuhle fotku medové kaluže v Madridu jsem vybrala speciálně kvůli barvě a dojmu. Tak nějak vůni vnímám.

Foto Flickr Alberto Carrasco Casado. Tuhle fotku medové kaluže v Madridu jsem vybrala speciálně kvůli barvě a dojmu. Tak nějak vůni vnímám.

Typově by se Tardes dala nejspíš přirovnat k Lutensovu horkému toustu s máslem čili Jeux de Peau, ačkoli nedává tak naturalisticky přičuchnout k tomu, co je na stole, je v ní mnohem větší prostor pro fantazii a individuální výklad. Navíc je silnější a má delší výdrž. Ve svém hořskoslaném a málo sladkém ladění je to ideální unisex, dokonce i děti by ji mohly nosit, aniž by na ní bylo cokoli dětinského.

Carner Barcelona tardes A ještě oficiální fotka i s minimalistickým flakonem, stejným pro všechny vůně značky. Což by byl pěkný nápad, kdyby ho nemělo tolik dalších značek…

podpis Dzona1

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

Informace

This entry was posted on 7.11.2014 by in Carner Barcelona, Parfémy and tagged , , , , , , , .
%d blogerům se to líbí: