Snídaně v parfumerii

… delikatesy pro znalce

LOEWE: AURA (Trocha záře do kanceláře)

Je mi úplně jasné, jak tenhle parfém k názvu přišel, proč Aura zvítězila i přes všechny námitky, že to není jméno ani původní, ani šťastné, protože parfémových aur je hromada, dokonce i Loewe má jednu starší verzi. Ten důvod je prostý a přesný – tohle je AURA. Vytváří nejen to, co parfémy dělají běžně, tedy průzračný obláček kolem těla, lehký, ale nikoli slabý, ale tahle vůně umí vymalovat vrstvy a hranice v prostoru. Skoro jako nákresy na ezoterických obrázkách.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Původně mě víc zaujal flakon, bez debaty povedený. Škoda jen, že na elegantním art-decovém víčku šetřili na materiálu, rozhodně si zasloužilo něco lepšího než plast, mohl to být skvost.

Mezi růží a kůží

Abyste vrstvy postřehli, musíte být vnějším pozorovatelem. Jinak při zkoušení dopadnete jako ti, kdo říkají, a kde je ta kůže, žádnou necítím. Ano, kůže utekla, okamžitě po nástřiku se rozšíří a vytvoří vnější hranici, kterou zaregistruje okolí, zatímco u těla a pro vlastní nos je cítit růže. Tahle prostorová vrstevnatost je poměrně vzácná vlastnost, v takové intenzitě jsem ji zatím postřehla jen u jednoho dalšího parfému (pro zvědavé – Lubin Korrigan). V prostoru mezi oběma hranicemi se složky potkávají a prolínají, ale ani dohromady skoro nic neváží, takže se do té aury dá strčit ruka a jen to jemně šimrá.

Semiš jako zmrzlina

Kůže je měkce semišová, i s tím nepatrně mastným dotykem, kdy čich hlásí smetanový krém. Kdo znáte Iceberg The Fragrance, jednu z nejlepších vůní za pár korun, a vzpomínáte si na její pověst vůně pistáciové zmrzliny, pak hodně podobný zážitek najdete v Auře. Jen je ztumený, výrazně méně ořechový a kořeněný, i méně chladivý, protože Aura není gurmánská svěženka, jakou byl Iceberg. Ztlumenost platí i pro růži a je skoro zábavné sledovat, jak se ovládá a krotí, jak je i rybíz, který ji má probarvovat, tak ukázněný, až ztrácí zřetelnost. Ať chci nebo ne, musím vyslovit to spojení „nevtíravá elegance“, přestože obvykle znamená nudu. Pokud ale hledáte parfém do práce, kde chcete nebo musíte brát ohled na okolí, pak tahle Aura je dokonalá záře do kanceláře. Neumím si představit, že by někomu vadila, je jako formální úsměv hezké stevardky. K jejím dobrým vlastnostem patří i to, že z ní ani v závěru nečouhají lacině vonící složky.

podpis Dzona1

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

Information

This entry was posted on 6.7.2014 by in Loewe, Parfémy and tagged , , , , , .
%d bloggers like this: